Upgrade projekčního systému Barco v prostorách dispečinku Brněnských komunikací

Kompletní uprgrade všech projekčních modulů Barco sestavených do konfigurace 10 x 2 pro Brněnské komunikace a.s.

Poptat řešení
šipka dolů

Projekční stěna Barco

Společnost Brněnské komunikace a. s. se věnuje inženýrské činnosti při realizaci staveb města Brna, údržbě a správě komunikací, světelné signalizace a dopravního značení, geodetickým pracím, dále správě a provozu parkovacích ploch a parkovišť, zádržných systémů a dohledových kamer.

Brněnské komunikace se také starají o technologické vybavení tunelů a řízení provozu, které probíhá pomocí dálkového dohledu z centrálního tunelového dispečinku. Pro tento náročný úkol si společnost vybrala řešení od belgického výrobce Barco. Dodávku a instalaci projekční stěny pro centrální tunelový dispečink zajistila v roce 2013 společnost Nowatron Elektronik. Dispečink se skládal z 20 modulů zobrazovacího systému zpětné projekce Barco OverView OVL 715 s technologií DLP.

Po deseti letech přišel čas na kompletní uprgrade všech projekčních modulů sestavených do konfigurace 10 x 2. Ten spočíval v kompletní výměně „vnitřků“ elektroniky stávajících projekčních modulů OVL 715 s technologií LED na projekční moduly ODL 715 s technologií LASER. Stávající mechanická konstrukce, stínítka a zrcadla zůstala ponechána, a tudíž bylo možno provést upgrade takřka za provozu a bez nutnosti stavebních úprav. Výhodou této výměny bylo také snížení provozních nákladů, neboť u tohoto nového systému již nejsou výbojky či LED, ale laser systém, který má životnost až dalších 14 let. V rámci upgradu projekčního systému byl ještě dodán Barco BCMC server a software Baco X-Sense. Dle konfigurace přímo od společnosti BKOM a.s. jsme pro projekční stěnu doporučili grafický kontrolér Barco NSD-420. Ten umožňuje zákazníkům zachytit zdroje (síťové zdroje, místní vstupy DVI/RGB, vstupy HDMI a analogové video vstupy) odkudkoliv a zobrazit je společně s 3D obrázky ve vysokém rozlišení na videostěně.

Petr Barták

Petr Barták

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nové dispečerské pracoviště pro Slovak Telekom

Do hlavního sídla společnosti Slovak Telekom v Bratislavě dodala naše společnost dvě technologie dispečerských stěn pro....

Modernizace Podolské vodárny

Voda z Podolské vodárny opět míří do veřejné sítě a vše monitoruje nový dispečink.

Nová dohledová centra pro společnost ČEPS, a.s.

Společnost Nowatron Elektronik úspěšně instalovala již několik dispečinků a dohledových center pro společnost ČEPS, a.s.....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru