Dispečink nové generace ve Škoda Auto

V závodě Škoda Auto v Kvasinách byl spuštěn nový Digital Control Room pro snadnější řízení výroby.

Poptat řešení
šipka dolů

Nový digitální dispečink

Řízení výroby ve Škoda Auto patří mezi složité procesy a domácí závody sdílejí navíc kapacity svařoven, lakoven i montáží.  To klade vysoké nároky na plánování a schopnost reagovat na nepředvídatelné události. Proto nejen zásluhou vysoké kvalifikace dispečerů dosahuje výroba v tuzemsku využitelnosti přes 98 %.

K tomu jim nyní pomáhá i dohledové pracoviště, které je důležitým článkem každé společnosti. Očekává se od něj bezporuchový chod v nepřetržitém provozu, proto naše společnost navrhla pro nový Digital Control Room v Kvasinách videostěnu z displejů Barco UniSee, které jsou sestaveny do konfigurace 4 x 2. Rozlišení jednotlivého modulu je Full HD a celkové rozlišení stěny je 7 680 x 2 160 bodů. LCD moduly jsou uchyceny na zeď pomocí speciální patentované konstrukce, jež umožňuje výměnu displeje bez nutnosti rozebrání celé stěny.

Unikátní průmyslové LCD moduly jsou bezrámečkové a mezera mezi jednotlivými panely není větší než 0,3 mm. Videostěna je výjimečná kvalitou obrazu, snadnou obsluhou, ale především svou spolehlivostí. Překonává tradiční LCD videostěny ve všech směrech.

Systém byl dodán s kalibračním softwarem Barco X-Sense, který umožňuje kontinuálně automaticky dokalibrovávat svítivost a barevnou teplotu jednotlivých modulů tak, aby rozdíly mezi LCD panely byly minimální a nevytvářely dojem „šachovnice“.

Jednotlivé moduly jsou signálově připojeny k systému Transform N, který slouží k řízení obrazových zdrojů po síti. Systém je v případě poruchy některého článku schopen přesunout obrazové zdroje na záložní kontrolér tak, že obsluha dispečinku zaznamená jen krátký výpadek obrazu. 

Nový digitální dispečink funguje v závodě Škoda Auto v Kvasinách od června 2023 a řídí se odsud výroba od svařovny po montáž. Podobné centrum bude otevřeno tento rok i v Mladé Boleslavi. Odborný personál má tudíž k dispozici nejmodernější vybavení a do budoucna také počítá s využitím umělé inteligence.

Zdroj fotografií: Škoda Auto

Petr Barták

Petr Barták

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nové dispečerské pracoviště pro Slovak Telekom

Do hlavního sídla společnosti Slovak Telekom v Bratislavě dodala naše společnost dvě technologie dispečerských stěn pro....

Upgrade projekčního systému Barco v prostorách dispečinku Brněnských komunikací

Kompletní uprgrade všech projekčních modulů Barco sestavených do konfigurace 10 x 2 pro Brněnské komunikace a.s.

Modernizace Podolské vodárny

Voda z Podolské vodárny opět míří do veřejné sítě a vše monitoruje nový dispečink.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru