Tekovská hvězdárna Levice

Na jižním Slovensku, v Podunajské pahorkatině, v Nitranském kraji leží město Levice. V tomto okresním městě se nachází Tekovská hvězdárna, kam jsme dodali mobilní digitální planetárium.

Poptat řešení
šipka dolů

Mobilní planetárium

Tekovská hvezdárna v Levicích přináší svým návštěvníkům doprovodné programy, přednášky nebo možnost pozorování hvězdné oblohy i během dne, bez ohledu na počasí, protože jde o přenosné planetárium. Tento systém se dá instalovat v prostorách školní tělocvičny, nebo třeba v kulturním domě, protože jeho rozměry nejsou nijak velké a přitom pojme až 30 osob.

Mobilní planetárium je určené především pro děti z mateřských, základních i středních škol, ale zaujme i dospělé diváky. V planetáriu lze promítat společně s oblohou například obrázky souhvězdí, tak jak si je lidé různých kultur představovali, čáry souřadnicových systémů, ale také může zobrazit podobu oblohy před deseti tisíci lety, nebo naopak v budoucnu. Planetárium umožňuje vidět i to, co běžný pozorovatel oblohy nemá možnost pozorovat, například průlet galaxií, výbuch supernovy či cestu k hranicím vesmíru.

Projekce se dá doplnit o promítání videoklipů, prezentací či tzv. „fulldome” pořadů, které zobrazují obraz na celé kopuli. Divák se ocitne na vesmírné stanici, nebo se volně vznáší na oběžné dráze nad Zemí, či cestuje Sluneční soustavou. Planetárium je vybavené nafukovací kopulí o průměru 5 metrů a jak jsme uvedli výše, pojme 30 dětí, nebo 20 dospělých osob.

Projekční plocha z nehořlavé pevné textilie má speciální úpravu z vnitřní strany a funguje na bázi přetlaku. Nepřehlédnutelný design kopule s krásným potiskem galaxií je značkou španělského výrobce QUIM QUIXÁ.

Digitální planetárium MIP 1200 španělské společnosti IMMERSIVE ADVENTURE promítá obraz na vnitřní kopuli o efektivním rozlišení 1 130 400 obrazových bodů. Specializovaný astronomický software LLS STELLARIUM 360 pro simulaci hvězdné oblohy v reálném čase, vyvinutý na bázi známého programu Stellarium společností IMMERSIVE ADVENTURE, umožňuje zobrazení realistické oblohy, tak, jak ji lze vidět pouhým okem nebo dalekohledem.

Projekce se ovládá pomocí speciální astronomické klávesnice s podsvitem nebo také bezdrátově a to vzdáleně pomocí tabletu vybaveného originálním softwarovým uživatelsky programovatelným rozhraním.

Juraj Mrázik

Juraj Mrázik

Planetária; Simulátory a virtuální realita +420 515 915 031

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Dabing Vesmírných parťáků pro iPLANETÁRIUM v Liberci

Naše společnost působí v oblasti tvorby dabingů fulldome pořadů pro planetária již řadu let. Jedná se o pořady pro....

Mobilní planetária pro hvězdárnu a planetárium Brno a Praha

Společnost Nowatron Elektronik dodala mobilní planetária.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru