Dispečink pro výrobnu čpavku v Duslo Šaľa

Na Slovensku vznikl první nový závod na výrobu čpavku, který kdy byl vybudován na evropském kontinentě za poslední desetiletí. Stavba patří jedné z nejvýznamnějších společností v chemickém průmyslu v zemi, Duslo, a.s.

Poptat řešení
šipka dolů

Základní informace

V únoru 2016 byl slavnostně poklepán základní kámen a v únoru 2018 začal pracovat náběhový tým s uváděním jednotky do provozu. V červenci 2018 dosáhl provoz garantovaných parametrů, naběhla výroba a byl proveden garanční test.  Tato klíčová investice v novodobé historii slovenské chemičky počítala i s moderním dispečerským pracovištěm.

Na dispečerské stěně Barco se zobrazují veškeré výrobní technologické procesy v novém závodě s názvem Čpavok 4. Vizualizační řešení pro Duslo Šaľa navrhla, dodala a instalovala společnost Nowatron Elektronik.

Stanislav Valášek

Stanislav Valášek

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

Dispečerská stěna Barco

Pro dispečerské pracoviště výrobny Čpavok 4 byla navržena obrazová stěna Barco OverView KVD5521 složená z 8-mi 55“ LCD panelů KVD5521. LCD panely jsou uchyceny na zeď v konfiguraci 4 x 2 panely. Jednotlivý modul má rozlišení 1 920 x 1 080 bodů (Full HD), celkové rozlišení je 7 680 x 2 160 bodů a rozměry čelní plochy činí 4 862 x 1 372 mm.

Barco LCD moduly u obrazové stěny jsou bezrámečkové s mezerami mezi aktivními plochami dvou sousedních ploch pouhých 3,5 mm. Barco LCD systém je jako jediný na trhu vybaven speciálními LCD senzory, které spolu se softwarem Barco SenseX umožňují automaticky kalibrovat LCD panely. S unikátním systémem kalibrace barev a jasu nedochází ke vzniku „šachovnice“ a dlouhodobě se docílí dojmu „celistvé jedné plochy“ i když je složena z matice LCD panelů.

Jednotlivé LCD moduly jsou signálově připojeny ke grafickému kontroléru Barco NGP400, který pracuje pod OS Windows 7 Ultimate. Na kontrolér je pomocí DVI kabelů připojeno 8 vstupních signálů z procesních počítačů SCADA systému o rozlišení každého signálů 1 920 x 1 080 bodů. Správu zobrazovaného obsahu a řízení ovládání zajišťuje software Barco CMS200 s tím, že operátoři si mohou jednoduše na vyhrazené speciální klávesnici volit a měnit obsah celé LCD stěny.

Kontrolér je určen pro nepřetržitý průmyslový provoz 24/7 a je dodán v redundantním provedení pro zástavbu do 19“ racku.

Chemička Duslo Šaľa

Výrobna Čpavok 4 se svými parametry zařadí společnost Duslo mezi evropské top výrobce čpavku s nejnižší energetickou náročností a produkcí emisí CO2. Chemička se vyprofilovala na výrobce hnojiv evropského významu a globálního dodavatele gumárenských chemikálií, je výrobcem polyvinylacetátových a polyakrylátových lepidel a disperzí, které dodává na světový trh. Duslo se nachází nedaleko města Šaľa v Nitranském kraji na jihozápadě Slovenska.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Modernizace Podolské vodárny

Voda z Podolské vodárny opět míří do veřejné sítě a vše monitoruje nový dispečink.

Nová dohledová centra pro společnost ČEPS, a.s.

Společnost Nowatron Elektronik úspěšně instalovala již několik dispečinků a dohledových center pro společnost ČEPS, a.s.....

Nové projekční moduly pro společnost Net4Gas

Pro tuto stabilní a prosperující společnost s dlouholetou tradicí jsme v loňském roce zajišťovali upgrade zobrazovací stěny....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru