Národní památník na Vítkově
Národní památník na Vítkově prošel v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí přeměny se stalo i vytvoření výstavních prostor, kde vznikla moderní expozice využívající nejnovější multimediální expoziční prostředky.
Poptat řešeníHistorie památníku
Národní památník na Vítkově byl postaven v letech 1929 až 1932 k uctění památky českých legionářů a českého odboje v období 1. světové války. Po 2. světové válce došlo k jeho rozšíření a využití i jako mauzolea Klementa Gottwalda či místa piety a slavnostních aktů u Hrobu Neznámého vojína.
Po pádu komunismu byl památník svěřen do správy Národního muzea a bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci. Těžištěm má být nová muzejní expozice "Křižovatky české a československé státnosti – ideje a idealisté" vypovídající o vývoji českého státu od roku 1918 po současnost.
AV technika
Hlavní prostory expozice provádí návštěvníky virtuálním osudem obyvatel českého území v průběhu 20. století, a to pomocí interaktivních kiosků s dotykovou obrazovkou. Ty jsou, stejně jako veškerá další technika v objektu, napojeny na LAN se vzdálenou správou s ovládáním z velína. Díky tomu může být aplikace na jednotlivých kioscích vzájemně provázána a nabízet ucelený průchod vývojem v 20. století. Dále je v místnosti u každé křižovatky českých dějin displej s bronzovým rámečkem, do kterého je vsazeno 6 tlačítek. Ta, díky kontroleru a na míru vyrobené aplikaci, umožňují návštěvníkům výběr spotu a jeho promítnutí na obrazovce, společně s přehráním zvukové stopy v přiložených sluchátkách.
Velkoplošné projekce
Displeje jsou tématicky doplněny velkoplošnými projekcemi. V dalších prostorách je pro návštěvníky připravena například zvonkohra přehrávající státní hymnu (senzor detekující přítomnost lidí a při jejich pohybu spouštějící příslušnou zvukovou stopu), velkoplošná projekce, která tématicky doplňuje dobovou mozaiku v síni Rudé armády, sloupové reprosoustavy v Slavnostní síni s profesionálně nastavenou směrovou charakteristikou, společně s mobilním rackem osazeným zvukovou a obrazovou technikou, pro pořádání koncertů, divadel či konferencí, či 100 V ozvučení v podzemních prostorách (se zdrojem signálu v 8-kanálové rozhlasové ústředně umístěné ve velíně), zahrnujících mimo jiné i místo, kde byl svého času balzamován Klement Gottwald.
Technické požadavky
Jak již bylo zmíněno, všechna technika je napojena na LAN a ovládána vzdáleně ze serveru, který společně s veškerou další AV technikou dodala firma Nowatron Elektronik. Všechny spoty a data jsou uloženy lokálně na počítačích, umístěných u jednotlivých projektorů, displejů, kiosků, reprosoustav, či dalších pozic. Tak aby byla zajištěna dostatečná prostupnost sítě LAN a plynulost přehrávání.
Kromě splnění technických požadavků na systém i jednotlivé komponenty, bylo nutné veškeré produkty a části systému přizpůsobit designově unikátní architektuře památníku a pietnímu významu místa. Běžné kabelové průchodky tak byly vyměněny za bronzové, standardní držáky přetřeny antracitovou barvou s vysokým obsahem kovových částic, apod.
PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY
Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.
Dům přírody Hodonínské Dúbravy
V únoru 2022 město Hodonín zahájilo výstavbu návštěvnického střediska NPP Hodonínská Dúbrava s názvem „Dům přírody....
Vybavení zasedacích místností Úřadu vlády ČR
Úřad vlády České republiky sídlí od roku 1993 v budově Strakovy akademie v Praze 1 na Malé Straně a je ústředním orgánem....
Efektivnější kurzy v Pražském kulinářském institutu díky nové AV technice
Jak může audio video technika pomoci v gastronomii? Může. Nejen jako rádio na kuchyňské lince.
NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ
Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.