Národní památník na Vítkově

Národní památník na Vítkově prošel v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí přeměny se stalo i vytvoření výstavních prostor, kde vznikla moderní expozice využívající nejnovější multimediální expoziční prostředky.

Poptat řešení
šipka dolů

Historie památníku

Národní památník na Vítkově byl postaven v letech 1929 až 1932 k uctění památky českých legionářů a českého odboje v období 1. světové války. Po 2. světové válce došlo k jeho rozšíření a využití i jako mauzolea Klementa Gottwalda či místa piety a slavnostních aktů u Hrobu Neznámého vojína. 

Po pádu komunismu byl památník svěřen do správy Národního muzea a bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci. Těžištěm má být nová muzejní expozice "Křižovatky české a československé státnosti – ideje a idealisté" vypovídající o vývoji českého státu od roku 1918 po současnost. 

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika; Obrazové stěny; Displeje; Broadcast +420 251 614 073

AV technika

Hlavní prostory expozice provádí návštěvníky virtuálním osudem obyvatel českého území v průběhu 20. století, a to pomocí interaktivních kiosků s dotykovou obrazovkou. Ty jsou, stejně jako veškerá další technika v objektu, napojeny na LAN se vzdálenou správou s ovládáním z velína. Díky tomu může být aplikace na jednotlivých kioscích vzájemně provázána a nabízet ucelený průchod vývojem v 20. století. Dále je v místnosti u každé křižovatky českých dějin displej s bronzovým rámečkem, do kterého je vsazeno 6 tlačítek. Ta, díky kontroleru a na míru vyrobené aplikaci, umožňují návštěvníkům výběr spotu a jeho promítnutí na obrazovce, společně s přehráním zvukové stopy v přiložených sluchátkách. 

Velkoplošné projekce

Displeje jsou tématicky doplněny velkoplošnými projekcemi. V dalších prostorách je pro návštěvníky připravena například zvonkohra přehrávající státní hymnu (senzor detekující přítomnost lidí a při jejich pohybu spouštějící příslušnou zvukovou stopu), velkoplošná projekce, která tématicky doplňuje dobovou mozaiku v síni Rudé armády, sloupové reprosoustavy v Slavnostní síni s profesionálně nastavenou směrovou charakteristikou, společně s mobilním rackem osazeným zvukovou a obrazovou technikou, pro pořádání koncertů, divadel či konferencí, či 100 V ozvučení v podzemních prostorách (se zdrojem signálu v 8-kanálové rozhlasové ústředně umístěné ve velíně), zahrnujících mimo jiné i místo, kde byl svého času balzamován Klement Gottwald.

Technické požadavky

Jak již bylo zmíněno, všechna technika je napojena na LAN a ovládána vzdáleně ze serveru, který společně s veškerou další AV technikou dodala firma Nowatron Elektronik. Všechny spoty a data jsou uloženy lokálně na počítačích, umístěných u jednotlivých projektorů, displejů, kiosků, reprosoustav, či dalších pozic. Tak aby byla zajištěna dostatečná prostupnost sítě LAN a plynulost přehrávání.

Kromě splnění technických požadavků na systém i jednotlivé komponenty, bylo nutné veškeré produkty a části systému přizpůsobit designově unikátní architektuře památníku a pietnímu významu místa. Běžné kabelové průchodky tak byly vyměněny za bronzové, standardní držáky přetřeny antracitovou barvou s vysokým obsahem kovových částic, apod.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

Modernizace zasedacích místnosti ve společnosti Red Hat Brno

O vybavení největšího vývojového centra společnosti Red Hat v Brně jsme již informovali. Šlo o dodávku a instalaci různorodé....

Zasedací místnost pro Swarovski Bohemia

V Praze se nachází několik obchodů Swarovski. Ve Store Celetná sídlí česká pobočka, která si od společnosti Nowatron....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru