Národní památník na Vítkově

Národní památník na Vítkově prošel v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí přeměny se stalo i vytvoření výstavních prostor, kde vznikla moderní expozice využívající nejnovější multimediální expoziční prostředky.

Poptat řešení
šipka dolů

Historie památníku

Národní památník na Vítkově byl postaven v letech 1929 až 1932 k uctění památky českých legionářů a českého odboje v období 1. světové války. Po 2. světové válce došlo k jeho rozšíření a využití i jako mauzolea Klementa Gottwalda či místa piety a slavnostních aktů u Hrobu Neznámého vojína. 

Po pádu komunismu byl památník svěřen do správy Národního muzea a bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci. Těžištěm má být nová muzejní expozice "Křižovatky české a československé státnosti – ideje a idealisté" vypovídající o vývoji českého státu od roku 1918 po současnost. 

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika; Obrazové stěny; Displeje; Broadcast +420 251 614 073

AV technika

Hlavní prostory expozice provádí návštěvníky virtuálním osudem obyvatel českého území v průběhu 20. století, a to pomocí interaktivních kiosků s dotykovou obrazovkou. Ty jsou, stejně jako veškerá další technika v objektu, napojeny na LAN se vzdálenou správou s ovládáním z velína. Díky tomu může být aplikace na jednotlivých kioscích vzájemně provázána a nabízet ucelený průchod vývojem v 20. století. Dále je v místnosti u každé křižovatky českých dějin displej s bronzovým rámečkem, do kterého je vsazeno 6 tlačítek. Ta, díky kontroleru a na míru vyrobené aplikaci, umožňují návštěvníkům výběr spotu a jeho promítnutí na obrazovce, společně s přehráním zvukové stopy v přiložených sluchátkách. 

Velkoplošné projekce

Displeje jsou tématicky doplněny velkoplošnými projekcemi. V dalších prostorách je pro návštěvníky připravena například zvonkohra přehrávající státní hymnu (senzor detekující přítomnost lidí a při jejich pohybu spouštějící příslušnou zvukovou stopu), velkoplošná projekce, která tématicky doplňuje dobovou mozaiku v síni Rudé armády, sloupové reprosoustavy v Slavnostní síni s profesionálně nastavenou směrovou charakteristikou, společně s mobilním rackem osazeným zvukovou a obrazovou technikou, pro pořádání koncertů, divadel či konferencí, či 100 V ozvučení v podzemních prostorách (se zdrojem signálu v 8-kanálové rozhlasové ústředně umístěné ve velíně), zahrnujících mimo jiné i místo, kde byl svého času balzamován Klement Gottwald.

Technické požadavky

Jak již bylo zmíněno, všechna technika je napojena na LAN a ovládána vzdáleně ze serveru, který společně s veškerou další AV technikou dodala firma Nowatron Elektronik. Všechny spoty a data jsou uloženy lokálně na počítačích, umístěných u jednotlivých projektorů, displejů, kiosků, reprosoustav, či dalších pozic. Tak aby byla zajištěna dostatečná prostupnost sítě LAN a plynulost přehrávání.

Kromě splnění technických požadavků na systém i jednotlivé komponenty, bylo nutné veškeré produkty a části systému přizpůsobit designově unikátní architektuře památníku a pietnímu významu místa. Běžné kabelové průchodky tak byly vyměněny za bronzové, standardní držáky přetřeny antracitovou barvou s vysokým obsahem kovových částic, apod.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Masarykova kolej má moderně vybavený kongresový sál

Masarykova kolej se nachází v Praze 6 Dejvicích a byla založena roku 1925 díky morální a finanční podpoře 1.....

RED HAT Brno

Americká firma Red Hat otevřela v Brně novou multifunkční budovu v technologickém parku. Místní pobočka je největším....

Infocentrum třetího tisíciletí v Hradci Králové

Město Hradec Králové ležící na soutoku řek Labe a Orlice, uvítá turisty, ale i obyvatele tohoto regionu, do moderního....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru