Dům přírody Hodonínské Dúbravy

V únoru 2022 město Hodonín zahájilo výstavbu návštěvnického střediska NPP Hodonínská Dúbrava s názvem „Dům přírody Hodonínská Dúbrava“.

Poptat řešení
šipka dolů

Dům přírody

Jedná se o rekonstrukci objektu centra ekologické výchovy, které vzniká v budově bývalé školky a současného ekocentra. Někdejší mateřská škola bude přetvořena na místo, které bude sloužit veřejnosti pro vzdělávání, poznávání a ochranu přírody. Tento moderní objekt s výraznou dřevěnou konstrukcí bude bránou do hodonínské Bažantice. Stálé vnitřní expozice návštěvníkům představí vzácnou a chráněnou faunu a flóru zdejšího příměstského lesoparku.

Návštěvníci se mohou těšit na volně přístupné expozice, výukové programy pro školy i veřejnost, semináře, přednášky, workshopy i volnočasové aktivity pro děti. Kromě zmíněných výukových programů nabídne Dům přírody také možnost využití audiovizuálního sálu pro 56 hostů.

Společnost Nowatron Elektronik byla u tohoto projektu od samého počátku a společně s architektonickou kanceláří The Büro s.r.o. pro Dům přírody plánovali expozice. Realizace se zhostila naše společnost společně s firmami SeeMax s.r.o. zabývající se řešením interaktivních expozic, MIVIS – CZ s.r.o., kteří se postarali o truhlářské a zámečnické práce a grafickým studiem Apart. V Domě přírody se připravuje pro budoucí návštěvníky více než dvacet expozic různého charakteru, některé z nich budou interaktivní s využitím AV techniky, některé statické. Dvě z nich bychom vám již teď rádi představili.

 

Pavel Mihula

Pavel Mihula

LED obrazovky a video stěny +420 251 614 073

OBRAZOBOD – Interaktivní obrazový paraván

Základem tohoto exponátu je trojúhelníková zadní projekce. Na plátno o velikosti 370 x 210 cm bude zezadu promítán obrazový obsah, primárně statické fotografie, doplňkově grafická vyobrazení a krátké filmové sekvence. K tomuto účelu byl vybrán profesionální projektor Barco UDM 4K22 s rozlišením 4K UHD (3 840 x 2 400), svítivostí 22 000 ISO lumenů a s objektivem pro velmi krátkou vzdálenost.

Před plátnem bude ponechán volný prostor jednak pro možnost pozorovat obraz, a také pro možnost návštěvníka stát se součástí obrazu, což bude tvořit klíčový aspekt a interaktivitu tohoto exponátu. Před exponátem bude nainstalován stojans ovládacím terminálem a kamerou, s připojením k datovému centru a přes něj k internetu. Návštěvníci budou s určitou mírou autonomie moci volit obsah k zobrazení, a to buď přímou volbou anebo nepřímo pomocí hádankové hry. Terminál tedy bude umožňovat volit zobrazení dle výběru z menu anebo pomocí předpřipravené hádankové hry, kdy ovládání bude na terminálu a výsledky budou zobrazeny na plátně. S terminálem bude spojená kamera, která bude snímat dění před plátnem tak, že se návštěvníci mohou ve virtuální rovině stát součástí obrazu. Dění bude přenášeno online nebo na web Domu přírody, terminál bude umožňovat fotografie odeslat na email nebo sdílet na sociální sítě.

BIOBIO – Audiovizuální sál

Kompletně vybavený audiovizuální sál určený pro přednášky, prezentace a filmy, blíže vysvětlující problematiku ochrany přírody a podobných témat spojených s Domem přírody. Do sálu naše společnost nainstalovala projektor Barco G62-W9. Jedná se o jednočipový DLP projektor s laser-fosforovým zdrojem světla, svítivostí 9 500 ISO lumenů a rozlišením WUXGA (1 920 x 1 200). Ten bude svítit na rámové projekční plátno o velikosti 350 x 219 cm. V místnosti bude k dispozici ozvučení s mikrofonní sadou nebo například Bluray přehrávač multimediálního obsahu.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Vybavení zasedacích místností Úřadu vlády ČR

Úřad vlády České republiky sídlí od roku 1993 v budově Strakovy akademie v Praze 1 na Malé Straně a je ústředním orgánem....

Efektivnější kurzy v Pražském kulinářském institutu díky nové AV technice

Jak může audio video technika pomoci v gastronomii? Může. Nejen jako rádio na kuchyňské lince.

Nový lifestylový hotel STAGES

Společnost Nowatron Elektronik vybavila nový hotel STAGES, v těsném sousedství O2 arény a O2 universum, moderní AV technikou.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru