Národní dopravní informační centrum v Ostravě

Po deseti letech nepřetržitého provozu se Národní dopravní informační centrum v Ostravě dočkalo kompletního upgradu projekčního systému. V srpnu roku 2018, po měsíčním pilotním provozu, byl spuštěn nový systém do ostrého provozu.

Poptat řešení
šipka dolů

O NDIC

NDIC zahájilo činnost od 1. 11. 2005. Nové prostory současného pracoviště byly slavnostně otevřeny 11. 9. 2008 za přítomnosti nejvyšších představitelů vlády ČR i Moravskoslezského kraje. Pracoviště bylo vybaveno nejmodernější informační a komunikační technologií včetně možnosti videokonferenčního spojení (sdílení obrazu, zvuku i datové plochy) pro společnou vzdálenou spolupráci a komunikaci s dalšími orgány, organizacemi a institucemi veřejné správy.

Národní dopravní informační centrum v Ostravě monitoruje komunikace všech typů v České republice až po hraniční přechody. Centrální pracoviště jednotného systému dopravních informací (JSDI) provozuje Ředitelství silnic a dálnic. Centrum zajišťuje sběr, zpracování a publikaci dopravních informací veřejnosti.

Na jedné směně pracuje 6 operátorů, kteří mají také na starosti ovládání informačních portálů, resp. tento proces probíhá automaticky. V systému bývá až 1500 dopravních událostí v jednom okamžiku v různém stádiu rozpracovanosti a operátoři je zpracovávají a publikují všemi dostupnými kanály řidičům.

Stanislav Valášek

Stanislav Valášek

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

Nová dispečerská stěna

  • Projekční stěna: Barco OverView OVL-515 v konfiguraci 8 x 2 moduly
  • Rozlišení jednoho modulu: 1 400 x 1050 bodů (SXGA+)
  • Celkové rozlišení projekční plochy: 11 200 x 2 100 bodů
  • Rozměry čelní plochy: 8 007 x 1 501 mm
  • BARCO software CMS + Plug-in Genetec x BARCO

 Pro Ředitelství silnic a dálnic v Ostravě společnost Nowatron Elektronik dodala novou dispečerskou stěnu, kterou tvoří 16 projekčních modulů Barco OverView OVL-515 (úhlopříčka modulu 50"). Tyto nové projekční moduly již neobsahují „klasické“ výbojky, ale jsou osazeny již novým systémem generování světla a to pomocí LED světelných zdrojů. Použitím těchto nových LED zdrojů, místo výbojek, dochází k extrémnímu poklesu provozních nákladů.

Nainstalovaný speciální software Barco Sense6 nepřetržitě kontroluje a automaticky dolaďuje jas i barevné podání jednotlivých modulů a to tak, aby všechny projekční moduly svítily jako „jedna plocha“.

Zajímavě je při této instalaci řešen grafický systém zpracování vnějších signálů příchozích do systému. Každý projekční modul videostěny je datově napájený ze soustavy čtyř výkonných grafických kontrolerů Barco TFN NDN 210PRO. Tyto grafické kontrolery BARCO, pracující v synchronním režimu a poskytují dostatečný výkon k dekódování v reálném čase příchozích kamerových streamů ze silniční a dálniční sítě celé České republiky. Společně vyvinutý softwareový plug-in firem Genetec a BARCO umožňuje integraci a vzájemnou kooperaci obou systémů.

Pomocí BARCO softwaru Proserver je umožněno také na projekční ploše zobrazovat skrze webové rozhraní aplikaci RODOS.

Vzhledem k nepřetržitému provozu 24/7 pracoviště NDIC a jeho důležitosti je celý grafický systém BARCO navíc zapojen v plně automatickém redundantním režimu. Pro „správu“ zobrazovaného obsahu je použit software Barco CMS.  

Projekční stěna je vybavená interním serverem Barco BCMC, který umožňuje komplexní diagnostiku projekčních modulů přes LAN a zároveň vzdálenou správu celého projekčního systému.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Modernizace Podolské vodárny

Voda z Podolské vodárny opět míří do veřejné sítě a vše monitoruje nový dispečink.

Nová dohledová centra pro společnost ČEPS, a.s.

Společnost Nowatron Elektronik úspěšně instalovala již několik dispečinků a dohledových center pro společnost ČEPS, a.s.....

Nové projekční moduly pro společnost Net4Gas

Pro tuto stabilní a prosperující společnost s dlouholetou tradicí jsme v loňském roce zajišťovali upgrade zobrazovací stěny....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru