Modernizace Podolské vodárny

Voda z Podolské vodárny opět míří do veřejné sítě a vše monitoruje nový dispečink.

Poptat řešení
šipka dolů

Nové dohledové centrum

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala dispečerské pracoviště pro dohledové centrum v Podolské vodárně, která prošla
rozsáhlou rekonstrukcí. Dodávka se skládala z LCD stěny v konfiguraci 2 x 2 včetně kompletního grafického zpracování signálu.

Vodárna procházela v letech 2019 až 2021 výraznou modernizací tak, aby byla schopná Pražanům dodávat kvalitní pitnou vodu splňující veškeré normy a limity. V areálu vodárny zároveň probíhala rekonstrukce armatur, zdroje a rozvodů ovládacího vzduchu v hale staré filtrace, obměna dmychadel a pracích čerpadel, rekonstrukce datové sítě, laboratoře, atd. 
Součástí této modernizace byla i dodávka a instalace nového dohledového centra, které nepřetržitě monitoruje všechny podstatné informace, jako například sleduje a řídí distribuci pitné vody, řeší zásobování vodou, odvádění odpadních vod (přerušení dodávek vody, nízký tlak, prosakování potrubí). 

Pro toto centrum byla zvolena dispečerská stěna Barco UniSee, složená ze čtyř LCD panelů, které jsou sestaveny do konfigurace 2 x 2. Rozlišení jednotlivého modulu je 1 920 x 1 080 bodů (Full HD). Celkové rozlišení tak činí 3 840 x 2 160 bodů a rozměry čelní plochy jsou 2 426 x 1 366 mm. LCD moduly jsou uchyceny na zeď pomocí speciální mechanické konstrukce BARCO.

Unikátní LCD moduly jsou bezrámečkové a mezera mezi jednotlivými panely není větší než 0,3 mm. Videostěna je výjimečná kvalitou obrazu, snadnou instalací a obsluhou, ale především svou spolehlivostí. Překonává tradiční LCD videostěny ve všech směrech. Systém je dodán s kalibračním softwarem Barco X-Sense, který umožňuje kontinuelně automaticky dokalibrovávat svítivost a barevnou teplotu jednotlivých modulů tak, aby rozdíly mezi LCD panely byly minimální a nevytvářely dojem „šachovnice". Jednotlivé LCD moduly jsou signálově připojeny ke grafickému kontroléru Barco NSD-410. Tento grafický kontrolér pracuje pod Windows 10 a je schopen nejen spustit lokální klientský software, ale i dekódovat (v reálném čase) datové streamy a zobrazovat je na stěně UniSee 2 x 2. Ke každému kontroléru je možno připojit až 4 DVI vstupních signálů o rozlišení až 1 920 x 1 200 bodů a také připojit 2 DP signály o rozlišení až 3 840 x 2 160 bodů.

Pro komplexní správu zobrazovaného obsahu byl navržen Barco software CMS200. Jedná se o hardwarově nezávislý síťový vizualizační software, který poskytuje bezkonkurenční flexibilitu a rozšiřitelnost díky použití standardních síťových prvků, aplikačních serverů a dekódovacích technologií pro video s vysokým rozlišením u stolních počítačů, pracovních stanic až po kompletní video stěny. Použití tohoto distribuovaného systému, který pracuje na síťové platformě spolu s použitím osvědčené technologie aplikačního serveru, dodává systému robustnost a spolehlivost v prostředí dispečerských pracovišť. Software podporuje plnou redundanci.

Hlavní komponenta centrální jednotky - grafický controller je v provedení pro montáž do 19 racku a provoz 24/7. Pro usnadnění práce operátorů byl dodán řídící systém CUE, který jim umožní si předem zvolit nadefinované scénáře rozložení „oken" pro příslušnou část LCD stěny. Řídící systém disponuje 12" dotykovým displejem TouchCUE-12. Součástí dodávky byl i prezentační systém Barco ClickShare CSE-200, díky kterému mohou pracovníci dohledového centra sdílet obsah obrazovky svého notebooku na LCD stěnu bez nutnosti kabeláže a jakéhokoliv nastavování.

Petr Barták

Petr Barták

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Dispečink nové generace ve Škoda Auto

V závodě Škoda Auto v Kvasinách byl spuštěn nový Digital Control Room pro snadnější řízení výroby.

Nové dispečerské pracoviště pro Slovak Telekom

Do hlavního sídla společnosti Slovak Telekom v Bratislavě dodala naše společnost dvě technologie dispečerských stěn pro....

Upgrade projekčního systému Barco v prostorách dispečinku Brněnských komunikací

Kompletní uprgrade všech projekčních modulů Barco sestavených do konfigurace 10 x 2 pro Brněnské komunikace a.s.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru