Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN)

Akciová společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která vlastní a provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky, provozuje nový dispečink na pracovišti Network Management Centra (NMC) složený z bezrámečkových

Poptat řešení
šipka dolů

18 LCD panelů Barco

Stěna je složená z 18 LCD panelů Barco OVD-5521 v konfiguraci 6 x 3 panely (rozlišení jednotlivého modulu 1 920 x 1 080 bodů (full HD) a úhlopříčka 55"). Celkové rozlišení LCD stěny je 11 520 x 3 240 bodů a rozměry čelní plochy činí úctyhodných 7 284 x 2 054 mm. Panely jsou zavěšeny na konstrukci Barco a kotveny k podlaze i zadní stěně.

Petr Barták

Petr Barták

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

Řízení panelů

„Neviditelný” 3,5 mm rámeček a minimální mezera mezi panely nepůsobí rušivě, proto tato konstrukce umožnila nahradit původní systém složený z projekčních kostek. Soustava panelů je řízena proprietárním počítačem GREEN BCM BOX, který ve spojení s produktem Barco SenseX umožňuje nastavit panely do určité míry tak, aby vykazovaly shodná podání barevné teploty a jasu. Displeje jsou zapojeny do kaskád po 3 displejích, takže řídícímu počítači stačí 6 výstupů k využití všech 18 LCD panelů.

Zobrazení

Displeje zobrazují signál z výstupů grafických karet kontroléru Barco NGP400. Použitý operační systém Windows 7 Ultimate s ovladači NVIDIA umožňuje sloučení všech výstupů do jednoho, takže se chovají jako jedna plocha s rozlišením 11 520 x 3 240 bodů. Operační systém Windows 7 umožňuje chod klientských programů, které CETIN používá a zobrazuje tak všechny požadované informace. Heterogenní prostředí, které existuje u většiny zákazníků, vyžaduje mimo jiné nutnost zobrazení z unixových systémů. V CETINu byl vzhledem k nutné kompatibilitě s různými typy unixových systémů (emulace X11) použit program Exceed od firmy Hummingbird. Velkoplošná obrazovka na pracovišti NMC plní spolehlivě svůj úkol. Zobrazuje informace o plánovacích pracích, jejich geografickém rozmístění, trendové grafy zátěže mobilních i fixních sítí, informace o neplánovaných výpadcích a mnoho dalšího. Tedy vše podstatné, co pracovníci NMC ke své práci potřebují.

CETIN

CETIN pokrývá 99,6 % populace mixem mobilních technologií GSM, UMTS, LTE a CDMA, které šíří bezmála 6 000 základnových stanic, a prostřednictvím různých technologií (IP, WDM, SDH a další). Síť zahrnující 20 000 000 km párů metalických kabelů, spojuje téměř všechny domácnosti a podniky. Vlastní 38 000 km optických kabelů po celé České republice a každý den přibývají další. CETIN je součástí investiční skupiny PPF.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Dispečink nové generace ve Škoda Auto

V závodě Škoda Auto v Kvasinách byl spuštěn nový Digital Control Room pro snadnější řízení výroby.

Nové dispečerské pracoviště pro Slovak Telekom

Do hlavního sídla společnosti Slovak Telekom v Bratislavě dodala naše společnost dvě technologie dispečerských stěn pro....

Upgrade projekčního systému Barco v prostorách dispečinku Brněnských komunikací

Kompletní uprgrade všech projekčních modulů Barco sestavených do konfigurace 10 x 2 pro Brněnské komunikace a.s.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru