Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN)

Akciová společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která vlastní a provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky, provozuje nový dispečink na pracovišti Network Management Centra (NMC) složený z bezrámečkových

Poptat řešení
šipka dolů

18 LCD panelů Barco

Stěna je složená z 18 LCD panelů Barco OVD-5521 v konfiguraci 6 x 3 panely (rozlišení jednotlivého modulu 1 920 x 1 080 bodů (full HD) a úhlopříčka 55"). Celkové rozlišení LCD stěny je 11 520 x 3 240 bodů a rozměry čelní plochy činí úctyhodných 7 284 x 2 054 mm. Panely jsou zavěšeny na konstrukci Barco a kotveny k podlaze i zadní stěně.

Stanislav Valášek

Stanislav Valášek

Dispečerská pracoviště +420 515 915 031

Řízení panelů

„Neviditelný” 3,5 mm rámeček a minimální mezera mezi panely nepůsobí rušivě, proto tato konstrukce umožnila nahradit původní systém složený z projekčních kostek. Soustava panelů je řízena proprietárním počítačem GREEN BCM BOX, který ve spojení s produktem Barco SenseX umožňuje nastavit panely do určité míry tak, aby vykazovaly shodná podání barevné teploty a jasu. Displeje jsou zapojeny do kaskád po 3 displejích, takže řídícímu počítači stačí 6 výstupů k využití všech 18 LCD panelů.

Zobrazení

Displeje zobrazují signál z výstupů grafických karet kontroléru Barco NGP400. Použitý operační systém Windows 7 Ultimate s ovladači NVIDIA umožňuje sloučení všech výstupů do jednoho, takže se chovají jako jedna plocha s rozlišením 11 520 x 3 240 bodů. Operační systém Windows 7 umožňuje chod klientských programů, které CETIN používá a zobrazuje tak všechny požadované informace. Heterogenní prostředí, které existuje u většiny zákazníků, vyžaduje mimo jiné nutnost zobrazení z unixových systémů. V CETINu byl vzhledem k nutné kompatibilitě s různými typy unixových systémů (emulace X11) použit program Exceed od firmy Hummingbird. Velkoplošná obrazovka na pracovišti NMC plní spolehlivě svůj úkol. Zobrazuje informace o plánovacích pracích, jejich geografickém rozmístění, trendové grafy zátěže mobilních i fixních sítí, informace o neplánovaných výpadcích a mnoho dalšího. Tedy vše podstatné, co pracovníci NMC ke své práci potřebují.

CETIN

CETIN pokrývá 99,6 % populace mixem mobilních technologií GSM, UMTS, LTE a CDMA, které šíří bezmála 6 000 základnových stanic, a prostřednictvím různých technologií (IP, WDM, SDH a další). Síť zahrnující 20 000 000 km párů metalických kabelů, spojuje téměř všechny domácnosti a podniky. Vlastní 38 000 km optických kabelů po celé České republice a každý den přibývají další. CETIN je součástí investiční skupiny PPF.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Národní dopravní informační centrum v Ostravě

Po deseti letech nepřetržitého provozu se Národní dopravní informační centrum v Ostravě dočkalo kompletního upgradu....

Dispečink pro výrobnu čpavku v Duslo Šaľa

Na Slovensku vznikl první nový závod na výrobu čpavku, který kdy byl vybudován na evropském kontinentě za poslední....

Dispečink Barco pro Řízení letového provozu České republiky

Uplynulo 11 let od otevření Národního střediska letového provozu v Jenči u Prahy, kam naše společnost dodala a instalovala....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru