Vybavení zasedacích místností Úřadu vlády ČR

Úřad vlády České republiky sídlí od roku 1993 v budově Strakovy akademie v Praze 1 na Malé Straně a je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky.

Poptat řešení
šipka dolů

Videokonferenční systém

Ve správě má, kromě Strakovy akademie, i další objekty v Praze a také vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. A právě vybavení některých objektů v Praze audiovizuální technikou bylo předmětem veřejné zakázky, kterou získala a poté i nainstalovala společnost Nowatron Elektronik. 

Jedním z hlavních zadání bylo vybavení Jednacího sálu vlády ČR a sice videokonferenčním systémem provozovaným přes IP síť. Vše je vzájemně propojeno na centrální řídící jednotku AV systému, na kterou jsou připojeny jednotlivé prvky videokonferenčního systému.
Pro snímání obrazu bylo použito 5 PTZ-IP kamer (přesný typ: QSC/Q-SYS PTZ 20x60), které snímají kromě aktivního řečníka, který má v tu chvíli zapnutý mikrofon konferenčního systému Bosch, také dění v sále. Konferenční systém je propojený s řídící jednotkou videokonference. Pro
obrazovou projekci vzdáleného účastníka konference jsou využity velkoformátové zobrazovací displeje, které jsou umístěny na protilehlých stěnách jednacího sálu. Jedná se o displeje LG o velikosti 86“. Srdcem celého systému je centrální řídící jednotka QSC/Q-SYS Core 110f.
Ta ovládá připojené AV prvky videokonferenčního systému, především pak jednotlivých kamer a video převodníku QSC NV-32. Řídící systém se
ovládá pomocí dotykového panelu s možností přímé editace parametrů ovládacích prvků.

Celý tento systém tak vytváří dynamické AV prostředí, které lze v budoucnu rozšířit o další jednotky jako jsou zvukové a obrazové zařízení.
Součástí modernizace vybavení Úřadu vlády byla také dodávka mobilního videokonferenčního systému, který je složen z AV prvků výrobců QSC
(PTZ-IP kamera a řídící jednotka) a Shure (mikrofonní pole). Tento systém může být využíván v různých konfiguracích dle potřeb uživatele převážně při výjezdech do regionů.

Do ostatních zasedacích místností byly dodány videokonferenční systémy Logitech Rally Plus. Tyto kompaktní videokonferenční systémy umožňují efektivní práci pro jednotlivé uživatele, neboť disponují uživatelsky přívětivým prostředím. Dovybavení těchto místností profesionální AV technikou bylo řešeno zejména pro účely předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Pro dosažení maximálně efektivní komplexní integrace QSC systému se stávající AV technologií byl uživatelský design úzce konzultován s distributorem značky QSC pro Českou republiku společností AudioMaster CZ, kterým tímto děkujeme za spolupráci.

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika +420 251 614 073

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Dům přírody Hodonínské Dúbravy

V únoru 2022 město Hodonín zahájilo výstavbu návštěvnického střediska NPP Hodonínská Dúbrava s názvem „Dům přírody....

Efektivnější kurzy v Pražském kulinářském institutu díky nové AV technice

Jak může audio video technika pomoci v gastronomii? Může. Nejen jako rádio na kuchyňské lince.

Nový lifestylový hotel STAGES

Společnost Nowatron Elektronik vybavila nový hotel STAGES, v těsném sousedství O2 arény a O2 universum, moderní AV technikou.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru