Vybavení auly Gymnázia Hostivice AV technikou

S radostí vám představujeme další z úspěšných projektů v českém školství, a sice modernizaci školní auly v gymnáziu ve středočeských Hostivicích.

Poptat řešení
šipka dolů

Modernizace školní auly

V polovině minulého roku jsme se vrhli do výběrového řízení, které slibovalo další ojedinělý projekt v České republice, kdy škola nepoptávala pouze interaktivní tabule pro výuku, ale celkovou modernizaci vzdělávacího prostoru, jenž bude přispívat k rozšíření obzorů našich dětí. Tento boom technických vybavení učeben se v posledních letech pomalu přesouvá z vysokých škol i do těch středních a základních.
Zadáním bylo nejen jednoduše obměnit starý projektor a reproduktory, ale vymyslet novou koncepci tak, aby aula mohla fungovat jako víceúčelový prostor, kdy těžištěm ovšem zůstává vzdělávání s důrazem na možnou online výuku a prezentací v prostředí internetu. Centrálním zobrazovacím prvkem se stala 138“ kompaktní LED obrazovka Metago LT138 o celkovém rozměru 3 095 x 1 867 mm, v rozlišení FullHD, s roztečí bodu 1,5 mm. Obrazovka je umístěná v čele místnosti. Tento typ zobrazovače zatím není ve školách příliš rozšířený, zejména kvůli ceně, většina škol stále většinou využívá tradiční projektory. Nás proto potěšilo, že vedení školy se pro tento typ produktu rozhodlo. LED obrazovku doplňují dva postranní 75“ monitory Philips, čímž je zajištěna dobrá viditelnost zobrazovaného obsahu i pro zadní řady. Systém je navíc řešen tak, aby na každém zobrazovači bylo možné promítnout jiný vstup, tím pádem mohlo publikum sledovat až tři nezávislé obrazy. Signálový management (obrazy i zvuk) je postavený na ekosystému QSC Core. Snímání zvuku v místnosti zajišťuje stropní mikrofonní pole Shure MXA910W, doplněné bezdrátovým mikrofonem AKG WMS470. Optimální ozvučení tvoří sestava stropních reproduktorů Shure MXN5W, celý prostor je tak krásně pokrytý bez zkreslení. Dvě PTZ kamery QSC snímají jak přednášejícího, tak auditorium. Součástí dodávky byla na míru postavená katedra. V té je umístěna část techniky a také jedno ze čtyř přípojných míst, zde tvořené převodníkem Kramer SID-X3N, který umožňuje připojit zdroje signálu s různými typy konektorů – HDMI, DisplayPort, DVI i VGA. Další tři přípojná místa HDMI jsou pak rozmístěna v místnosti. Systém je doplněný o bezdrátový prezentační systém Barco ClickShare CSE-200 – díky kterému se odkudkoliv z prostoru lze bezdrátově připojit pomocí počítače, tabletu či chytrého telefonu a prezentovat z něj. Ovládání techniky umožňuje dotykový panel QSC TSC-80W-G2 umístěný na katedře. Současně je celý řídící systém instalovaný taktéž do tabletu a tak je možné ovládat techniku odkudkoliv z místnosti. 

Gymnázium Hostivice bylo založeno 1. 1. 2011 jako jediné gymnázium v okrese Praha - západ. Jeho založení bylo iniciováno na základě demografického vývoje této oblasti a z toho vzniklých potřeb obyvatel na rozšíření vzdělávací nabídky v oblasti všeobecného vzdělávání. Školu tvoří osmileté a čtyřleté gymnázium.

 

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika; Obrazové stěny; Displeje; Broadcast +420 251 614 073

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nový lifestylový hotel STAGES

Společnost Nowatron Elektronik vybavila nový hotel STAGES, v těsném sousedství O2 arény a O2 universum, moderní AV technikou.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zrekonstruovala aulu

Prostor Academia centra se dočkal renovace včetně nové projekční a audio techniky.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru