Nové studio pro FTV Prima

Televize změnila po čtyřech letech design studia. Původní plazmové displeje nahradily moderní LED panely Liantronics, které jsou optimalizované pro TV studia.

Poptat řešení
šipka dolů

Zadání projektu

Hlavním požadavkem zadavatele byla špičková kvalita zobrazení, vysoká spolehlivost a v neposlední řadě snadná obsluha. Také bylo při návrhu nového studia nutné počítat s tím, že FTV Prima změní v budoucnu své sídlo. To znamená, že celou sestavu LED panelů bude možné převézt a sestavit jinde, v nových prostorách.

Z nového zpravodajského studia se nyní vysílá celkem 8 pořadů, například Odpolední zprávy, hlavní večerní Zprávy, Divošky (dříve Divácké zprávy) nebo Top Star. Nechybí ani Partie, Očima Josefa Klímy a Prima ZOOM Svět.

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika +420 251 614 073

Návrh řešení

Vysokou kvalitu zobrazení zajišťují LED panely s roztečí 1,2 mm, které jsou optimalizované pro televizní studia.

Díky velmi vysoké obnovovací frekvenci se zobrazuje mimořádně stabilní obraz, aniž by docházelo ke ztrátě vizuálních informací během vysílání. LED panely nabízejí zvýšený kontrast a věrné barevné podání. 

Návrh řešení

Spolehlivost systémů garantuje redundance zdrojů a tras, např. zdvojení záložní trasy pro přenos signálu. Každá stěna má vlastní záložní zdroj.

Systém je nenáročný na obsluhu. Po počáteční konfiguraci a nastavení není potřeba nic jiného, než před vysíláním zapnout vypínač a po vysílání jej vypnout. Systém umožňuje změnu nastavení i sofistikovanější nastavení (konfigurace, barevné podání).

Realizace řešení

Novému zpravodajskému studiu dominují 4 LED panely, celkem jsou sestavené z 55 modulů. Celková plocha panelů, které ve studiu můžete vidět, je 14m2. Rozteč bodů 1,2 mm nabízí ideální podmínky pro snímání televizními kamerami.

Na levé stěně se nachází LED panel složený z 18 modulů o rozměrech 2,8 x 1,6 m a na pravé straně je instalována LED stěna z 12 modulů o rozměrech 1,9 x 1,6 m. Oba tyto panely vidí divák za moderátory.  Třetí LED panel je zabudovaný do moderátorského pultu (4 moduly v sestavě 4 x 1 mají celkový rozměr 1,9 x 0,5 m).

Instalace za 12 dnů

FTV Prima jako jediná v České republice zapojuje do živého vysílání zpravodajských relací i newsroom. Právě v newsroomu je umístěný čtvrtý největší LED panel o velikosti 3,3 x 1,6 m složený z 21 modulů.

Rekonstrukce studia musela zabrat co nejméně času. Kompletní instalace LED panelů, včetně kabeláže, trvala jen 12 dní. V rámci instalace jsme vyráběli speciální konstrukci s pantografy pro vsazení jednotlivých modulů.

Řešení na klíč

Zadavatel požadoval, aby nezůstával volný prostor za stěnou, proto bylo potřeba vyřešit zadní přístup k LED modulů kvůli servisu. Pantografový systém umožňuje stěnu vysunout a provést potřebné servisní zásahy.

Čelní servis se provádí za použití magnetických klastrů. Výměna jednoho vadného klastru tak zabere maximálně 1 minutu (pozn. jeden modul obsahuje 12 klastrů).

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

SAZKA sázková kancelář, a.s.

Losování výherních čísel Sportky a dalších sázkových her prošlo radikální proměnou. Vzniklo kompletně nové televizní studio,....

Unikátní projekční stěna ve studiu České televize

Česká televize začala od 1. února 2016 vysílat v HD kvalitě z nově rekonstruovaného Studia 6, které prošlo kompletní obměnou.

Nové studio České Televize

Česká Televize v pondělí 25.6. 2018 představila novou moderátorskou dvojici v novém, již ne virtuálním, studiu Události,....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru