Projektory Barco rozzáří scénu Stavovského divadla a Státní opery ND

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala projektory z řady UDX a UDM do Státní Opery a Stavovského divadla.

Poptat řešení
šipka dolů

Státní opera

Novorenesanční budova s neorokokovým interiérem koncipovaná podle plánů vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera nepředstihla Národní divadlo co do uměleckého výrazu, zato však přinesla Praze jevištními parametry a kapacitou hlediště nejvelkorysejší divadelní prostor, který si svoje prvenství podržel dodnes. Díky novému projektoru UDM-W32, který pro Státní operu dodala a nainstalovala společnost Nowatron Elektronik, mohla Státní opera vstoupit do nové sezóny, která nabídne, po delší odmlce, nevšední umělecké zážitky. Barco UDM-W32 je tříčipový DLP WUXGA projektor s integrovaným laserovým zdrojem světla vyniká kompaktním designem, modularitou, ale především dokonalým obrazem ostrým jako břitva. Zabudovaná originální technologie Barco Pulse 4K, která se ovládá skrze intuitivní uživatelsky příjemné rozhraní, je mozkem celého systému. Unikátní funkce FLEX2 umožňuje uživatelské nastavení jasu a rozlišení projektoru pro každou specifickou projekci. 

 

Petr Valehrach

Petr Valehrach

Projekční a prezentační technika, Planetária; 3D a virtuální realita; Digitální kina a postprodukce +420 515 915 031

Stavovské divadlo

Stavovské divadlo je jedno z nejstarších evropských divadel, ve kterém je od roku 1783 nepřetržitý divadelní provoz. Zhlédnout zde můžete představení Opery, Činohry a Baletu. I tuto scénu jsme vybavili novým Barco projektorem, a sice modelem UDX-4K26. Tříčipový DLP projektor Barco UDX-4K26 se pyšní rozlišením 4K UHD (3 840 x 2 400) a světelným výkonem 24 000 ANSI lumenů a divákům přináší působivé zážitky ve vysokém rozlišení a obraz s fascinujícími barvami. Unikátní technologie Barco Single Step Processing (zpracování obrazu v jednom kroku) zajišťuje ostrý obraz s nízkou latencí. Funkce Constant Light Output (konstantní světelný výkon) poskytuje konstantní jas a barvy po celou dobu. Řada projektorů UDX nabízí nejširší barevné spektrum na trhu, zcela srovnatelné s kvalitou Xenonových strojů, a přesahující barevný prostor Rec. 709, bez kompromisů na světelném výkonu.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zrekonstruovala aulu

Prostor Academia centra se dočkal renovace včetně nové projekční a audio techniky.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

Panoramatická projekce v Muzeu SIKO Čimelice

Historie rodiny Valových v nově vybudovaném muzeu v jižních Čechách.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru