Panoramatická projekce v Muzeu SIKO Čimelice

Historie rodiny Valových v nově vybudovaném muzeu v jižních Čechách.

Poptat řešení
šipka dolů

Panoramatická projekce

Společnost SIKO založila rodina Valových roku 1991 v jihočeských Čimelicích. Když tehdy vystavovali zboží před garáží rodinného domu, kde začínali, nikdo by nehádal, že budují základy miliardové společnosti. Ten příběh o jihočeském startupu devadesátých let je přitom zdánlivě fádní. Je jen o odvaze, energii, nezdolnosti a síle jedné české rodiny splnit si „americký sen" v českých podmínkách. O tom, jak tato cesta na vrchol probíhala, se rozhodla společnost podělit i se svými návštěvníky, proto v sídle firmy v jihočeských Čimelicích, vzniklo muzeum, do kterého dodala a nainstalovala techniku společnost Nowatron Elektronik.

Do kruhové místnosti o průměru 5,8 m, kde část její stěny o délce 9 m a výšce 2,5 m tvoří cylindrickou panoramatickou projekční plochu, byl dodán projekční systém Optoma. Panoramatickou projekci zajišťují tři laserové projektory OPTOMA ZU606TSTe s fixním krátkým objektivem. Projektory jsou postaveny na jednočipové DLP technologii s rozlišením WUXGA a upevněné pod stropem na speciálním držáku. Vzhledem k velmi krátké vzdálenosti projektoru od stěny a poměrně velkému zakřivení byl s projektory dodán autokalibrační modul od renomované společnosti VIOSO. Díky speciální kalibrační kameře, která je trvale umístěna u projektorů, kompaktnímu řídícímu počítači a v neposlední řadě sofistikovanému originálnímu stejnojmennému software VIOSO, je projekce správně geometricky zakřivena, přechody jednotlivých promítaných obrazů jsou homogenní a v neposlední řadě je zajištěna celková uniformita obrazu. Návštěvník potom vidí ucelený panoramatický obraz, aniž by zaznamenal, že je projekce složená z více kanálů (projektorů).

Projekce je plně automatizovaná, s možností manuálního ovládání. Pro dokonalý zážitek a ozvučení pohyblivých obrázků byla do projekčního sálu dodaná výkonná audio aparatura hrající v režimu 5.1.

Ve chvíli, kdy připravujeme tento článek, neznáme ještě obsah příběhu, který bude v muzeu Valových promítaný, protože na filmu se pořád pracuje. Měl by ale návštěvníky provést historií firmy, takže bychom touto cestou rádi společnosti SIKO popřáli mnoho úspěchů do dalších dnů a ať vzpomínky v jejich muzeu nevyblednou.

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika +420 251 614 073

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Dům přírody Hodonínské Dúbravy

V únoru 2022 město Hodonín zahájilo výstavbu návštěvnického střediska NPP Hodonínská Dúbrava s názvem „Dům přírody....

Vybavení zasedacích místností Úřadu vlády ČR

Úřad vlády České republiky sídlí od roku 1993 v budově Strakovy akademie v Praze 1 na Malé Straně a je ústředním orgánem....

Efektivnější kurzy v Pražském kulinářském institutu díky nové AV technice

Jak může audio video technika pomoci v gastronomii? Může. Nejen jako rádio na kuchyňské lince.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru