Panoramatická projekce v Muzeu SIKO Čimelice

Historie rodiny Valových v nově vybudovaném muzeu v jižních Čechách.

Poptat řešení
šipka dolů

Panoramatická projekce

Společnost SIKO založila rodina Valových roku 1991 v jihočeských Čimelicích. Když tehdy vystavovali zboží před garáží rodinného domu, kde začínali, nikdo by nehádal, že budují základy miliardové společnosti. Ten příběh o jihočeském startupu devadesátých let je přitom zdánlivě fádní. Je jen o odvaze, energii, nezdolnosti a síle jedné české rodiny splnit si „americký sen" v českých podmínkách. O tom, jak tato cesta na vrchol probíhala, se rozhodla společnost podělit i se svými návštěvníky, proto v sídle firmy v jihočeských Čimelicích, vzniklo muzeum, do kterého dodala a nainstalovala techniku společnost Nowatron Elektronik.

Do kruhové místnosti o průměru 5,8 m, kde část její stěny o délce 9 m a výšce 2,5 m tvoří cylindrickou panoramatickou projekční plochu, byl dodán projekční systém Optoma. Panoramatickou projekci zajišťují tři laserové projektory OPTOMA ZU606TSTe s fixním krátkým objektivem. Projektory jsou postaveny na jednočipové DLP technologii s rozlišením WUXGA a upevněné pod stropem na speciálním držáku. Vzhledem k velmi krátké vzdálenosti projektoru od stěny a poměrně velkému zakřivení byl s projektory dodán autokalibrační modul od renomované společnosti VIOSO. Díky speciální kalibrační kameře, která je trvale umístěna u projektorů, kompaktnímu řídícímu počítači a v neposlední řadě sofistikovanému originálnímu stejnojmennému software VIOSO, je projekce správně geometricky zakřivena, přechody jednotlivých promítaných obrazů jsou homogenní a v neposlední řadě je zajištěna celková uniformita obrazu. Návštěvník potom vidí ucelený panoramatický obraz, aniž by zaznamenal, že je projekce složená z více kanálů (projektorů).

Projekce je plně automatizovaná, s možností manuálního ovládání. Pro dokonalý zážitek a ozvučení pohyblivých obrázků byla do projekčního sálu dodaná výkonná audio aparatura hrající v režimu 5.1.

Ve chvíli, kdy připravujeme tento článek, neznáme ještě obsah příběhu, který bude v muzeu Valových promítaný, protože na filmu se pořád pracuje. Měl by ale návštěvníky provést historií firmy, takže bychom touto cestou rádi společnosti SIKO popřáli mnoho úspěchů do dalších dnů a ať vzpomínky v jejich muzeu nevyblednou.

Petr Valehrach

Petr Valehrach

Projekční a prezentační technika, Planetária; 3D a virtuální realita; Digitální kina a postprodukce +420 515 915 031

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zrekonstruovala aulu

Prostor Academia centra se dočkal renovace včetně nové projekční a audio techniky.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

Projektory Barco rozzáří scénu Stavovského divadla a Státní opery ND

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala projektory z řady UDX a UDM do Státní Opery a Stavovského divadla.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru