Nový lifestylový hotel STAGES

Společnost Nowatron Elektronik vybavila nový hotel STAGES, v těsném sousedství O2 arény a O2 universum, moderní AV technikou.

Poptat řešení
šipka dolů

O projektu

Jedním z našich nejrozsáhlejších projektů roku 2021 bylo vybavení hotelu STAGES Prague audiovizuální technikou. Hotel se nachází v bezprostřední blízkosti největší české haly O2 areny a multifunkčního a kongresového centra O2 universum v pražských Vysočanech. Stavba hotelu započala v roce 2019 a vlastníkem hotelu je společnost Bestsport z investiční skupiny PPF. Hotel je provozován na základě franšízové smlouvy s hotelem Marriott International. Oficiální otevření nového hotelu proběhlo 1. listopadu 2021. Název i logo hotelu odkazují na hudební témata a charakter destinace, kde se návštěvníci budou cítit jako hvězdní hosté. Hotel je inspirován hudbou a velkými mezinárodními koncerty, které se konají v sousední O2 aréně. Recepce je stylizována do podoby pódia, hudební motivy jsou ve všech pokojích a napříč celým hotelem se objevují další hvězdné prvky. Investor měl od samého začátku jasnou představu, co od vybavení očekává. Technické řešení mělo navazovat na vybavení O2 universa a volně rozšiřovat jeho možnosti. Důraz byl proto kladen na maximální návaznost na stávající technické vybavení a možnost vzdálené správy. Součástí dodávky společnosti Nowatron Elektronik byl nejen návrh řešení a projekt, ale i instalace. Ta počínala natažením kabeláže až po montáž koncových prvků a integrace dalších systémů, jako například správy digitálních obsahů na LED obrazovkách z jednoho místa, napojení techniky na stávající velín v O2 universu včetně optických tras. Jak to u podobně velkých projektů bývá, řada požadavků se v průběhu realizace měnila či doplňovala a naším úkolem proto bylo, v rámci stavební přípravy, nejen na nic nezapomenout, ale myslet i trochu dopředu a na všechny změny pružně reagovat. Naši technici a projektoví manažeři toto zvládli na výbornou. A i když příprava byla poměrně náročná, tak při finálním uvedení techniky do provozu jsme schopnost některé věci předvídat, mnohokrát ocenili. 

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika +420 251 614 073

Sály a malé zasedačky

Sály mohou fungovat každý samostatně nebo je lze pomocí posuvných stěn propojit a vytvořit tak jeden velký sál s kapacitou až 300 osob. Každý sál je vybaven projektorem Barco G60 - W8 o výkonu 8 000 lumenů a elektrickým promítacím plátem Cineroll PRO TabTension o rozměru 390 x 273 cm s vestavěným rámem, zabudovaným do podhledu. V každém sále je instalován dotykový ovládací panel řídícího systému Cue, který umožňuje ovládat příslušný sál nebo příslušnou konfiguraci sálů. Sestava podlahových přípojných míst umožňuje připojit jak zdroje signálu, tak externí pulty pro ovládání zvuku a světel. Sestavu konferenčních sálů doplňují dvě malé konfereční místnosti, každá s kapacitou 15 osob, které jsou vybavené 58“ displeji Philips na pojízdném stojanu.

Audio
Nejen sály, ale i předsálí, čtvrtý sál v přízemí, restaurace, kavárna a také recepce jsou vybaveny sestavami reproduktorů pro přehrávání hudby na pozadí, přičemž každá zóna může mít jiný typ zvukového výstupu. Kvalitu reprodukce zajišťují reproduktory JBL, a to jak modely závěsné, tak stropní či venkovní, vždy odpovídající prostředí a místu, kde jsou instalovány.

 

Obrazovky

Digitální informační obrazovky
Prostory recepce, chodeb, restaurace, kavárny a předsálí jsou vybaveny informačnimi LCD panely Philips s úhlopříčkami od 32“ přes 50“/55“ až po 75“. Vnitřní informační panely doplňuje dvojice outdoorových panelů Samsung, které se nacházejí vedle vchodu do recepce.

LED obrazovky
Lobby hotelu obrazově dominuje indoorová LED obrazovka o rozměru 11,52 x 1,728 metrů. Rozteč bodu obrazovky (pixel pitch) je 3,6 mm s jasem až 1 200 cd/m². LEDková obrazovka na průčelí hotelu – fascia - má celkový rozměr 67,5 x 2 m, plocha činí 135 m². Takto velká LED obrazovka je momentálně v České republice unikátní. Tvoří ji 270 kabinetů. Pixel pitch je 4,8 mm a celkové rozlišení 14 040 x 416 bodů. Obrazovka má světelný výkon až 4 500 cd/m². Unikátní je také připevnění obrazovky. Betonovým soklem, na kterém je LEDka umístěná, probíhá dilatační spára o šířce téměř 10 cm. Aby LED pás mohl být jednolitý bez přerušení, bylo potřeba kompenzovat případné pohyby betonu vůči LED modulům způsobené rozdílnou teplotní roztažností na délce více než 60 m. Proto všechny moduly jsou připevněné pohyblivě (na kolečkách) na jakýchsi „kolejnicích“, a tím je eliminována rozdílná teplotní roztažnost LED modulů a betonového soklu.

Technická místnost
Srdcem veškeré nainstalované audio video techniky je technická místnost. Zde se sbíhají veškeré signálové trasy a odtud se řídí obraz i zvuk pro všechna koncová výstupní zařízení. Řádné fungování všech zvuků a obrazů zajišťuje sestava zesilovačů, modulární matice pro distribuci obrazu, signálové procesory obou LED obrazovek, procesory řídícího systému a řada dalších komponent a v neposlední řadě i řídící počítače.

Zobrazit všechny fotky

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nová LED obrazovka na budově společnosti Boltjes International

Nové nainstalované prezentační zařízení, díky kterému Vám společnost Boltjes International umožní nahlédnout nejenom do své....

TJ Slavoj Rohatec na Hodonínsku má novou LED obrazovku

LED obrazovka pro sportovní areál s časomírou pro fotbal.

Nová multimediální kostka v O2 aréně

Byla to stavba roku 2004. Symbol sportu i kultury v České republice. Kapacita diváků více než 17 tisíc na lední hokej. Za....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru