Nová multimediální kostka v O2 aréně

Byla to stavba roku 2004. Symbol sportu i kultury v České republice. Kapacita diváků více než 17 tisíc na lední hokej. Za chvíli oslaví své dvacáté narozeniny a k nim si nadělila několik inovací.

Poptat řešení
šipka dolů

Nová multimediální kostka

Od svého otevření v roce 2004 se pražská O2 arena pyšně chlubí vizitkou jedné z největších hokejových arén v Evropě. Aby ale nadále zůstávala i jednou z nejmodernějších hal, musí po několika letech svého provozu postupně procházet nákladnými rekonstrukcemi. 

Společně jsme například v roce 2018 vyměnili LED poprsník, který lemuje obvod hlediště. Další inovace se konají a budou konat až do roku 2024, kdy by Česká republika měla hostit 87. mistrovství světa v ledním hokeji pořádané Mezinárodní federací ledního hokeje. V tu dobu už bude divákům, pořadatelům a účastníkům k dispozici nový centrální displej pro multimediální obsah, tzv. kostka. Instalace nové kostky probíhala během letních prázdnin, aby nezasáhla do žádné plánované akce. Demontáž staré kostky a instalace nové trvala celkem měsíc a bylo k ní, z naší strany, potřeba průměrně osm lidí denně.

Nová kostka se skládá ze čtyř základních obrazových ploch (každá o rozměru 6 912 x 6 336 mm) a jsou vytvořeny kombinací specifických LED kabinetů o rozměrech 576 x 576 mm s možností tzv. zadního servisu. Rozlišení strany každé základní obrazové plochy kostky při rozteči pixelů 3,6 mm je     1 920 x 1 760 pixelů. Celkové rozlišení plochy tak je 3 379 200 pixelů.

Protože půdorys kostky má tvar osmiúhelníku, vznikly mezi čtyřmi základními obrazovými plochami čtyři „úzké boční přechody“ (každý o rozměru 576 x 6 366 mm s vertikálním aranžmá 11 kabinetů), které jsou vyplněny kabinety o rozměrech 576 x 576 mm z důvodu spojitého obrazu. O distribuci signálu, který je s ohledem na požadavek HDR technologie zajišťován v 10bitovém provozu, se stará kontrolér Novastar „H Series“ s dostatečnou kapacitou pro zpracování dat, respektive celkového počtu pixelů kostky. Propojení kontroléru a kostky je zajištěno pomocí optických signálových tras, které musí mít dostatečnou kapacitu pro zajištění přenosu 14 643 200 pixelů v požadované bitové hloubce.

Veškeré LED kabinety jsou připevněné k nosné konstrukci pomocí přechodové konstrukce vytvořené z hliníkových profilů. V rámci úspor jsme se snažili využít v co největší míře stávající profily a konstrukční materiál. LED technologie ze staré kostky byla odvezena do Chráněných dílen k ekologické likvidaci.

Pavel Mihula

Pavel Mihula

LED obrazovky a video stěny +420 251 614 073

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nová LED obrazovka na budově společnosti Boltjes International

Nové nainstalované prezentační zařízení, díky kterému Vám společnost Boltjes International umožní nahlédnout nejenom do své....

TJ Slavoj Rohatec na Hodonínsku má novou LED obrazovku

LED obrazovka pro sportovní areál s časomírou pro fotbal.

Nová LED obrazovka na stadionu Zlaté přilby

Zlatá přilba (úplný název Zlatá přilba města Pardubic) je každoroční závod motocyklů na ploché dráze, který se koná ve....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru