Nová LED obrazovka na stadionu Zlaté přilby

Zlatá přilba (úplný název Zlatá přilba města Pardubic) je každoroční závod motocyklů na ploché dráze, který se koná ve východočeských Pardubicích. První závod se zde konal již v roce 1929, ještě jako závod na travnaté ploché dráze.

Poptat řešení
šipka dolů

LED obrazovka

Zlatá přilba je v současné době nejstarším pravidelně pořádaným závodem tohoto druhu na světě. Každý rok ho navštíví více jak deset tisíc motocyklových příznivců, kteří mají možnost sledovat šestici jezdců jedoucích bezmála stokilometrovou rychlostí po ovále na strojích, které
nemají brzdy. Na hlinitopísčitém povrchu se představuje mnoho jezdců absolutní světové špičky bojujících o ceněnou trofej. 

Dlouhá léta měli jezdci a jejich týmy, stejně jako diváci, možnost sledovat výsledky závodů pouze na skoro 40 let staré žárovkové signalizační
tabuli, která zvládla zobrazit pouze základní text a číslice. Proto vedení Zlaté přilby na konci roku 2021 vypsalo výběrové řízení na novou zobrazovací technologii, kterou finálně vyhrála naše společnost. 

Na stadion Zlaté přilby jsme dodali velkoplošnou LED obrazovku ve velikosti 11 520 x 3 840 mm s rozlišením obrazových bodů 10 mm. Velikost jednoho kabinetu je 960 x 960 mm a kabinetů bylo použito celkem 48 kusů se svítivostí 6 500 cd/m². Vysoký jas instalovaných LED obrazovek zajišťuje perfektní viditelnost i během jasného dne. Obrazovka je vybavena kontrolérem, který umí pracovat v přímém propojení s PC s tím, že součástí dodávky byly soubory počítačových programů NovaLCT a NovaStudio, které umožňují pohodlnou a detailní kontrolu všech parametrů nastavení LED obrazovky a efektivní prezentaci mediálního obsahu s širokou podporou různých multimediálních formátů. Na kontrolér je taktéž napojen výsledkový software. Vlastní propojení kontroléru a LED obrazovky je s ohledem na vzdálenost mezi kontrolní věží a LED obrazovkou (250 metrů) realizováno optickým kabelem s redundantním signálovým zapojením. Samotná LED obrazovka je vybavena senzorem pro adaptivní úpravu svítivosti, díky kterému lze dosáhnout značných provozních úspor.

LED obrazovka byla umístěna na nové nosné konstrukci, která byla speciálně vyrobena pro tyto účely. Jedná se o venkovní instalaci, tudíž obrazovka splňuje potřebné IP krytí. Stupeň krytí udává odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a vniknutí kapalin, zejména vody.
24. září 2023 se konal 75. ročník Zlaté přilby, který navštívilo přes 20 000 diváků a vítězem tohoto ročníku se stal Timo Lahti z Finska. Vedle unikátní trofeje za vítězství v podobě pozlacené přilby z ryzího stříbra o váze téměř dvou kilogramů obdržel vítěz také nový motocykl. 

Pavel Mihula

Pavel Mihula

LED obrazovky a video stěny +420 251 614 073

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nová LED obrazovka na budově společnosti Boltjes International

Nové nainstalované prezentační zařízení, díky kterému Vám společnost Boltjes International umožní nahlédnout nejenom do své....

TJ Slavoj Rohatec na Hodonínsku má novou LED obrazovku

LED obrazovka pro sportovní areál s časomírou pro fotbal.

Nová multimediální kostka v O2 aréně

Byla to stavba roku 2004. Symbol sportu i kultury v České republice. Kapacita diváků více než 17 tisíc na lední hokej. Za....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru