Národní zemědělské muzeum – Expozice Myslivost

Národním zemědělském muzeum (NZM) v Praze vybavilo novou expozici Myslivost moderními audiovizuálními prvky. Nowatron Elektronik se stal subdodavatelem AV techniky, kompletní vybavení nové expozice zajistila společnost Scientica agency.

Poptat řešení
šipka dolů

AV technika

Dominantním prvkem expozice je obrovská panoramatická projekce o rozměru 14,2 x 2,25 m. Obraz složený ze čtyř částí se promítá na zakřivenou plochu. Jde o přední projekci, kterou obstarávají čtyři projektory. Pro zajištění celistvosti je obraz zakřivený a částečně se překrývá. Obrazový signál bylo nutné složitě nastavit, aby se docílilo výsledného uniformního zobrazení. Návštěvníci si mohou díky interaktivní aplikaci vybrat projekci, která je nejvíce zajímá. Každá z těchto čtyř částí obsahuje dotykový displej pro volbu přehrávání obsahu. Zobrazovací plochu lemuje pult s vestavěnými dotykovými displeji. Na displejích se dají pustit jak videa, tak interaktivní aplikace, kde například může více osob mezi sebou soutěžit.

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika +420 251 614 073

Nová expozice

Nová expozice mapuje nejen historická data, ale také přírodu, pohyb člověka v ní a jeho vztah ke stromům i ke zvířatům. Ve vrstvách lesa uvnitř expozice (imitace lesa ze dřeva) mohou návštěvníci potkat vysokou, černou i drobnou zvěř a sledovat její stopy (stopy zvěře na podlahu promítají Gobo projektory), vyzkoušet si vlastní schopnosti v roli myslivce a hlavně zkoumat reakce přírody, zvířat i lidí na proměnu přírodních podmínek. Zájemci si například vyzkouší imitaci lovecké pušky s vestavným laserovým paprskem pro střelbu zvěře nebo si vyberou z nabídky různých režimů projekce či animací. Seznámí se i s loveckými technikami, a to nejen díky virtuálním prvkům a bohaté textové části, ale i prostřednictvím množství historických exponátů ze sbírkotvorného fondu NZM.

Dotykové displeje

Naše společnost dodala také 3 zabudované dotykové displeje s interaktivní hrou, ozvučení, řídicí systém pro ovládání veškeré AV techniky a světel. Nowatron Elektronik byl subdodavatelem AV techniky, hlavní dodavatel společnost Scientica agency, s.r.o., přinesla do expozice nadčasový design propracovaný do nejmenšího detailu. Realizace expozice Myslivost proběhla ve velmi krátkém čase.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Dům přírody Hodonínské Dúbravy

V únoru 2022 město Hodonín zahájilo výstavbu návštěvnického střediska NPP Hodonínská Dúbrava s názvem „Dům přírody....

Vybavení zasedacích místností Úřadu vlády ČR

Úřad vlády České republiky sídlí od roku 1993 v budově Strakovy akademie v Praze 1 na Malé Straně a je ústředním orgánem....

Efektivnější kurzy v Pražském kulinářském institutu díky nové AV technice

Jak může audio video technika pomoci v gastronomii? Může. Nejen jako rádio na kuchyňské lince.

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru