Národní zemědělské muzeum – Expozice Myslivost

Národním zemědělském muzeum (NZM) v Praze vybavilo novou expozici Myslivost moderními audiovizuálními prvky. Nowatron Elektronik se stal subdodavatelem AV techniky, kompletní vybavení nové expozice zajistila společnost Scientica agency.

Poptat řešení
šipka dolů

AV technika

Dominantním prvkem expozice je obrovská panoramatická projekce o rozměru 14,2 x 2,25 m. Obraz složený ze čtyř částí se promítá na zakřivenou plochu. Jde o přední projekci, kterou obstarávají čtyři projektory. Pro zajištění celistvosti je obraz zakřivený a částečně se překrývá. Obrazový signál bylo nutné složitě nastavit, aby se docílilo výsledného uniformního zobrazení. Návštěvníci si mohou díky interaktivní aplikaci vybrat projekci, která je nejvíce zajímá. Každá z těchto čtyř částí obsahuje dotykový displej pro volbu přehrávání obsahu. Zobrazovací plochu lemuje pult s vestavěnými dotykovými displeji. Na displejích se dají pustit jak videa, tak interaktivní aplikace, kde například může více osob mezi sebou soutěžit.

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika; Obrazové stěny; Displeje; Broadcast +420 251 614 073

Nová expozice

Nová expozice mapuje nejen historická data, ale také přírodu, pohyb člověka v ní a jeho vztah ke stromům i ke zvířatům. Ve vrstvách lesa uvnitř expozice (imitace lesa ze dřeva) mohou návštěvníci potkat vysokou, černou i drobnou zvěř a sledovat její stopy (stopy zvěře na podlahu promítají Gobo projektory), vyzkoušet si vlastní schopnosti v roli myslivce a hlavně zkoumat reakce přírody, zvířat i lidí na proměnu přírodních podmínek. Zájemci si například vyzkouší imitaci lovecké pušky s vestavným laserovým paprskem pro střelbu zvěře nebo si vyberou z nabídky různých režimů projekce či animací. Seznámí se i s loveckými technikami, a to nejen díky virtuálním prvkům a bohaté textové části, ale i prostřednictvím množství historických exponátů ze sbírkotvorného fondu NZM.

Dotykové displeje

Naše společnost dodala také 3 zabudované dotykové displeje s interaktivní hrou, ozvučení, řídicí systém pro ovládání veškeré AV techniky a světel. Nowatron Elektronik byl subdodavatelem AV techniky, hlavní dodavatel společnost Scientica agency, s.r.o., přinesla do expozice nadčasový design propracovaný do nejmenšího detailu. Realizace expozice Myslivost proběhla ve velmi krátkém čase.

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nový lifestylový hotel STAGES

Společnost Nowatron Elektronik vybavila nový hotel STAGES, v těsném sousedství O2 arény a O2 universum, moderní AV technikou.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zrekonstruovala aulu

Prostor Academia centra se dočkal renovace včetně nové projekční a audio techniky.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru