Infocentrum třetího tisíciletí v Hradci Králové

Město Hradec Králové ležící na soutoku řek Labe a Orlice, uvítá turisty, ale i obyvatele tohoto regionu, do moderního informačního centra. Společnost Nowatron Elektronik se zapojila do projektu jako subdodavatel projekčních a prezentačních systémů.

Poptat řešení
šipka dolů

Moderní informační centrum

V metropoli Královéhradeckého kraje byla začátkem roku 2015 zahájena stavba patrně nejmodernějšího informačního centra ve střední Evropě. Nejde však o novostavbu, pro účely nového Infocentra v Hradci Králové posloužila bývalá budova městské knihovny na nároží Eliščina nábřeží a Palackého ulice, která prošla kompletní rekonstrukcí. Informační centrum bude sloužit nejen turistům, kterých do Hradce ročně přijedou desítky tisíc, ale i obyvatelům tohoto téměř stotisícového města na východě Čech. Generálním dodavatelem celého projektu byla stavební firma MATEX HK s. r. o. Návrh interiéru pochází z dílny architektonického studia Architekti Chmelík & partneři, které stavbu projektovalo, ale zároveň zajišťovalo dozor nad kvalitou provedených prací. 

Jan Habětín

Jan Habětín

Projekční a prezentační technika; Obrazové stěny; Displeje; Broadcast +420 251 614 073

Návrh interiéru

Rukopis architektů tohoto studia je patrný na každém kroku – čistý design, velkorysé pojetí, výrazné architektonické prvky a v neposlední řadě promyšlené začlenění nejmodernější multimediální AV techniky do celého prostoru. Subdodavatelem projekčních a prezentačních systémů pro Infocentrum byla společnost Nowatron Elektronik, která se ujala dodávky a kompletní instalace veškeré AV techniky. Pro celý projekt jsou charakteristické dvě roviny. První rovinu představuje čistý, nadčasový a propracovaný design

Sférická koule PufferSphere

Pro přízemí jsou typické dvě sbíhající se chodby, které vytvářejí středový prostor. Nad schodištěm v nejvyšším bodě, je zavěšená projekční sférická koule o průměru 1,5 m PufferSphere od anglického výrobce Pufferfish Ltd. Z pohledu AV techniky jde o nejzajímavější multimediální prvek Infocentra. Obraz na akrylátovou kouli zajišťuje velkoplošný projektor Barco HDX-W20 instalovaný nad projekční koulí. Přístroj promítá obraz do vnitřku koule prostřednictvím speciálního objektivu pro sférickou projekci, tzv. „rybího oka”. Návštěvníci centra tak na celém povrchu koule uvidí kompaktní obraz, který lze libovolně natáčet ve třech směrech a posouvat na časové ose. Kulový podhled se vyráběl na míru, design celého prostoru je nadčasový a vyladěný do nejmenšího detailu. Druhou rovinu tvoří užitná hodnota a multifunkčnost, k čemuž přispívá vhodně zvolená AV technika. Celé Infocentrum má 7 zón ozvučení včetně mikrofonů s centrální distribucí ze serverovny, které se ovládají přes řídicí systém se vzdálenou správou AMX s možností ovládání z bezdrátových tabletů pro obsluhu. Vše je navrženo tak, aby bylo maximálně multifunkční.

Hlavní turistický bod

Infocentrum se stane hlavním turistickým bodem univerzitního města především díky výhodné poloze, blízkosti MHD, muzea i pěších tras. Zajistí komplexní informovanost občanů města v oblasti kulturní, sportovní a společenské nabídky akcí, atraktivit města a volnočasových aktivit. Doplňkově poskytne služby prodeje informačních a orientačních materiálů, vstupenek a upomínkových předmětů vztahujících se k městu. Chybět nebude ani přehled o dopravních informacích, včetně možnosti zakoupit si jízdenky. K dispozici budou také přehledy o službách a podnicích. Pro turisty či místní nadšence budou pravidelně organizovány tematické prohlídky města. Vnitřní prostory zabírají plochu 1 000 m2, takže centrum poskytne podmínky i pro pořádání různých výstav a prezentačních akcí. 

PODOBNÉ REALIZOVANÉ ZAKÁZKY

Prohlédněte si další řešení, která jsme navrhli na klíč.

Nový lifestylový hotel STAGES

Společnost Nowatron Elektronik vybavila nový hotel STAGES, v těsném sousedství O2 arény a O2 universum, moderní AV technikou.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zrekonstruovala aulu

Prostor Academia centra se dočkal renovace včetně nové projekční a audio techniky.

Nová učebna přírodních věd a digitální planetárium v ZŠ Nuselská

Společnost Nowatron Elektronik dodala a nainstalovala 3D projekční technologii ve standardu DCI do učebny přírodních věd a....

NAVRHNEME VÁM ŘEŠENÍ NA KLÍČ

Hledáte technologického partnera? Neváhejte se na nás obrátit.

šipka nahoru