Česky
  Nowatron.cz   /    AKTUALITY

Třetí kino v ČR s 3D zvukem Barco Auro 11.1


3.11.2014 V České republice byl zprovozněn již třetí kinosál s 3D prostorovým zvukem Barco Auro 11.1.

Prvenství patří kinu Svět v Lounech, poté následovalo multikino Premiere Cinemas Teplice v Ústeckém kraji a třetí v pořadí je kino Svět v městečku Lišov u Českých Budějovic. Integrátorem kina Svět v Lišově je společnost Xtreme Cinemas, s. r. o., která do místního kina dodala nejmenší model DCI projektoru Barco DP2K-10S vybaveného mediablokem s diskovým polem Qube XPI IMB.
Kino má k dispozici i 3D stereoskopický systém s aktivními brýlemi. Největším lákadlem však zůstává progresivní zvukový formát Barco Auro 11.1, který využívá 3-rozměrné uspořádání reproduktorů, založené na 3 osách (x-šířka, y-hloubka, z-výška), pro reprodukci zvuku ve 3D kvalitě. Diváci si dnes mohou vychutnat skutečně ohromující trojrozměrný poslechový zážitek, kdy k nim zvuky přicházejí ze všech stran.

3D zvuk je jednou z nejsledovanějších technologických novinek v digitálních kinech. Diváky nejdříve strhly moderní 3D filmy, jako například technologicky převratná fantasy Avatar. Citelně však začala zaostávat prostorová synchronizace se zvukovou stopou v jediné poslechové rovině. Vývoj 3D zvuku pro filmový průmysl na sebe nenechal dlouho čekat. Výhradním dodavatelem produktů a řešení od belgického výrobce Barco pro český a slovenský trh je společnost Nowatron Elektronik.

Vizualizační systémy Barco = chytřejší zítřek

V roce 1800 žila na planetě Zemi 1 miliarda lidí, z toho 3% přebývala v městských oblastech. Dnes, jen o 216 let později, se počet...
Celý článek 

Odběr novinek
Vyplňte Vaši adresu, chcete-li dostávat informace o novinkách, aktuální cenové nabídky nebo náš newsletter
E-mailem

Copyright © 2011 Nowatron Elektronik s.r.o. All rights reserved
Powered by:
  Design: