Česky

Vodohospodářský dispečink


23.7.2014

Pražské vodovody a kanalizace zavedly nový systém pro řízení a provoz vodohospodářské infrastruktury v Praze pod názvem SWiM. Velkoplošná vizualizační stěna, na níž dispečeři nepřetržitě sledují veškeré informace a dění, je sestavená z LCD panelů renomovaného belgického výrobce Barco. Kompletní dodávku a instalaci centrální dispečerské stěny zajistila společnost Nowatron Elektronik.

Velkoplošná vizualizační stěna Barco – centrální dispečink
Centrální dispečerské místnosti dominuje velkoplošná LCD stěna, u níž se pracovníci střídají nonstop. Projekční stěnu tvoří 8 LCD panelů Barco MVD 5521 sestavených do konfigurace 4 x 2. Rozlišení každého modulu činí 1 920 x 1 080 bodů (full HD), celkové rozlišení je tedy 7 680 x 2 160 bodů a čelní plocha má rozměry 4 862 x 1 373 mm.

Jednotlivé projekční moduly jsou datově napájeny z výkonného grafického kontroléru Barco TFN SD v redundantním provedení, který umožňuje kromě „běhu“ grafických aplikací také připojení až 4 vnějších DVI signálů.
Správu zobrazovaného obsahu zajišťuje speciální software Barco CMS, který umožňuje bezpečné a kontrolované zobrazení či sdílení veškerých dostupných datových i video zdrojů na LCD stěně. Pomocí tohoto programového balíku se mohou vytvářet a aktivovat tzv. „scénáře“ neboli sekvence činnosti, jež se spustí při vnějších podnětech (jako např. alarmový ticket přes TCP/IP, manuální pokyn dispečera, apod.). Umožňuje rovněž použít tzv. Remote pointer pro „přesměrování“ lokální myši z monitoru na LCD plochu.

Doporučené výrobky

UniSee

Na základě poznatků získaných od zákazníků, prodejců a distributorů, společnost Barco kompletně...

Vizualizační systémy Barco = chytřejší zítřek

V roce 1800 žila na planetě Zemi 1 miliarda lidí, z toho 3% přebývala v městských oblastech. Dnes, jen o 216 let později, se počet...
Celý článek 

Podpora

Hledáte informace o produktu?

Produkty jsou rozděleny do přehledných kategorií. Ke každému produktu se váže popis, technická specifikace, datasheet a jeden či více obrázků. Pokud nenajdete požadované informace, nebo...
Odběr novinek
Vyplňte Vaši adresu, chcete-li dostávat informace o novinkách, aktuální cenové nabídky nebo náš newsletter
E-mailem

Copyright © 2011 Nowatron Elektronik s.r.o. All rights reserved
Powered by:
  Design: