Česky

Elegantní LED panely v novém studiu FTV PRIMA


7.9.2017 FTV Prima změnila po čtyřech letech design studia. Původní plazmové displeje nahradily moderní LED panely Liantronics, které jsou optimalizované pro TV studia.

Přestavba byla zahájena 11. srpna 2017 a první živé vysílání proběhlo již 28. srpna 2017 v Odpoledních zprávách. Proměnu studia se podařilo provést v rekordním čase. Na projektu se podílel osvědčený a zkušený tým. Architektonický návrh vypracoval ing. arch. Jaroslav Holota, dodávku a instalaci panelů zajistila společnost Nowatron Elektronik.

Z nového zpravodajského studia se vysílá celkem 8 pořadů, například Odpolední zprávy, hlavní večerní Zprávy, Divošky (dříve Divácké zprávy) nebo Top Star. Nechybí ani Partie, Očima Josefa Klímy a Prima ZOOM Svět.Čtyři LED panely

Novému studiu zpravodajství FTV Prima dominují čtyři LED panely sestavené z 55 modulů a jejich celková plocha přesahuje 14 m2. LED stěny mají rozteč bodů 1,2 mm, což nabízí ideální podmínky pro snímání televizními kamerami. Součástí dodávky byl také rack v režii (3 videoprocesory + 10 kontrolerů + řídicí PC).


Do studia o velikosti 65 m2 se podařilo velmi efektně zakomponovat všechny zobrazovací systémy. Na levé stěně se nachází LED panel složený z 18 modulů o rozměrech 2,8 x 1,6 m a na pravé straně je instalována LED stěna z 12 modulů o rozměrech 1,9 x 1,6 m. Obě LED obrazovky vidí divák za moderátory. Třetí LED panel je zabudovaný do moderátorského pultu (4 moduly v sestavě 4 x 1 mají celkový rozměr 1,9 x 0,5 m). FTV Prima jako jediná v České republice zapojuje do živého vysílání zpravodajských relací i newsroom. Právě v newsroomu je umístěný čtvrtý největší LED panel o velikosti 3,3 x 1,6 m, na který bylo použito 21 modulů.


Požadavky zadavatele – spolehlivost, snadná obsluha a vysoká kvalita zobrazení

Technické řešení, které navrhla a instalovala společnost Nowatron Elektronik, splňuje bezezbytku požadavky zadavatele na špičkovou kvalitu zobrazení, vysokou spolehlivost a snadnou obsluhu.

Vysokou kvalitu zobrazení zajišťují LED panely s roztečí 1,2 mm, které jsou optimalizované pro televizní studia. Díky velmi vysoké obnovovací frekvenci se zobrazuje mimořádně stabilní obraz, aniž by docházelo ke ztrátě vizuálních informací během vysílání. LED panely nabízejí zvýšený kontrast a věrné barevné podání.

Spolehlivost systémů garantuje redundance zdrojů a tras, např. zdvojení záložní trasy pro přenos signálu. Každá stěna má vlastní záložní zdroj.

Snadná obsluha – po počáteční konfiguraci a nastavení není potřeba nic jiného, než před vysíláním zapnout vypínač a po vysílání jej vypnout. Systém umožňuje změnu nastavení i sofistikovanější nastavení (konfigurace, barevné podání).


Instalace v rekordním čase

Instalace AV techniky trvala pouze 12 dní, včetně kabeláže a instalace LED panelů. Na míru se vyráběla speciální konstrukce s pantografy pro vsazení jednotlivých modulů. Zadavatel projektu požadoval, aby nezůstával volný prostor za stěnou, proto bylo potřeba vyřešit zadní přístup k LED modulům kvůli servisu. Pantografový systém umožňuje stěnu vysunout a provést potřebné servisní zásahy. Čelní servis se provádí za použití klastrů. Jednotlivé klastry jsou na magnetech, takže pomocí magnetického držáku lze provádět opravy i z čelní strany panelů. Výměna jednoho vadného klastru tak zabere maximálně 1 minutu (pozn. jeden modul obsahuje 12 klastrů).

Při návrhu nového studia bylo nutné počítat s tím, že FTV Prima změní v budoucnu své sídlo. To znamená, že celá sestava LED panelů bude pak použita v nových prostorách.

Doporučené výrobky

PN-V602

Profesionální bezrámečkový LCD displej 60" s vysokým jasem 1500 cd/m2, navržený pro...

Proč používat LED obrazovky?

LED obrazovky představují ideální řešení pro venkovní instalace, ale s úspěchem se využívají také na koncertech a výstavách, kde se používá silné umělé osvětlení.
Celý článek 

Princip LED technologie a LED obrazovky

Princip LED technologie (light-emitting diode) - jedná se o 3 diody (červená, zelená, modrá), které si při svitu a pohledu z dostatečné vzdálenosti spojí do...
Celý článek 

Podpora

Hledáte informace o produktu?

Produkty jsou rozděleny do přehledných kategorií. Ke každému produktu se váže popis, technická specifikace, datasheet a jeden či více obrázků. Pokud nenajdete požadované informace, nebo...
Odběr novinek
Vyplňte Vaši adresu, chcete-li dostávat informace o novinkách, aktuální cenové nabídky nebo náš newsletter
E-mailem

Copyright © 2011 Nowatron Elektronik s.r.o. All rights reserved
Powered by:
  Design: