Česky

   Výrobci

Barco Escape na Digital Cinema Days


2.3.2016 Výrobce Barco prezentoval nový obrazový formát budoucnosti Barco ESCAPE na partnerském setkání Digital Cinema Days v belgickém městě Kortrijk. Setkání probíhá právě v těchto dnech v řetězci kin KINEPOLIS.

Barco Escape
představuje rozšířenou projekci pomocí dalších dvou DCI projektorů, které promítají obraz na projekční plátna umístěná na bočních stranách hlavní projekční plochy. Divák je díky této projekci více vtažen do děje na plátně, který ho svým způsobem obklopuje. Obrazový formát Escape dokáže prohloubit filmový zážitek a umocnit atmosféru v kině.
Přestože tento nový produkt je určen především pro prémiové sály‎, Barco věří v jeho širší uplatnění, a to ve chvíli, kdy producenti filmů rozšíří nabídku svých filmových titulů v tomto novém formátu. V současnosti je již osazeno více než 100 sálů po celém světě, z toho dvacítka kinosálů v Evropě a další instalace rychle přibývají.

První titulem v tomto formátu byl film Labyrint: Útěk (the Maze Runner)‎. Vzhledem k nadmíru pozitivním ohlasům z Hollywoodu a od předních světových režisérů, další tituly na sebe nenechají dlouho čekat – v tomto roce bude uvedeno minimálně pět nových filmů.

Formát Escape dokáže bohatě využít také alternativní obsah, jako například sportovní přenosy, koncerty či opery, nebo hraní počítačových her. Účastníky setkání přesvědčila například ukázka ze společného koncertního vystoupení jedné z nejúspěšnějších popových zpěvaček Lady Gaga a jazzového velikána Tonyho Bennetta.

Součástí prezentací bylo také předvedení nejnovějších laserových projektorů, a to jak současné vlajkové lodě výrobce, modelu Barco DP4K-60L‎, ale také projektoru DP2K-20CLP, postaveného na hybridní technologii laser-fosfor. Špičková kvalita projekce, vysoké rozlišení a světelný výkon překonávající projektory s xenonovými lampami, přinášejí do kin zcela novou dimenzi obrazu.

S celkovým počtem více než 60 000 instalací kinoprojektorů po celém světě, z toho více než 100 instalací 6P laserových projektorů, Barco definitivně potvrzuje svoji vedoucí pozici na trhu. Navíc, jako průkopník udává směr a otevírá nové dimenze filmovým fanouškům.

Čištění akrylátových matnic

Při čištění nebo vytírání postupujte tak, že na přední straně matnice (s lentikulárním profilem) stírejte plochu nahoru a dolů ve směru profilů na ploše. Nanesený...
Celý článek 

Podpora

Hledáte informace o produktu?

Produkty jsou rozděleny do přehledných kategorií. Ke každému produktu se váže popis, technická specifikace, datasheet a jeden či více obrázků. Pokud nenajdete požadované informace, nebo...
Odběr novinek
Vyplňte Vaši adresu, chcete-li dostávat informace o novinkách, aktuální cenové nabídky nebo náš newsletter
E-mailem

Copyright © 2011 Nowatron Elektronik s.r.o. All rights reserved
Powered by:
  Design: