Česky
  Nowatron.cz   /    AKTUALITY

Národní zemědělské muzeum Praha otevřelo novou expozici Myslivost


19.1.2017 20. prosince 2016 byla slavnostně otevřena nová expozice Myslivost v Národním zemědělském muzeu (NZM) v Praze za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky, který jí také poskytl záštitu. Nowatron Elektronik se stal subdodavatelem AV techniky, kompletní vybavení nové expozice zajistila společnost Scientica agency.

Málokterý obor lidské činnosti prošel v dějinách tolika proměnami, jako myslivost. Nová expozice znázorňuje její historickou cestu hravou, interaktivní formou, kde se prolínají virtuální prvky s textovou částí a historickými exponáty. Podstatnou roli zde sehrála vhodně zvolená AV technika.

Dominantním prvkem expozice je obrovská panoramatická projekce o rozměru 14,2 x 2,25 m. Obraz složený ze čtyř částí se promítá na zakřivenou plochu. Jde o přední projekci, kterou obstarávají čtyři projektory. Pro zajištění celistvosti je obraz zakřivený a částečně se překrývá. Obrazový signál bylo nutné složitě nastavit, aby se docílilo výsledného uniformního zobrazení. Návštěvníci si mohou díky interaktivní aplikaci vybrat projekci, která je nejvíce zajímá. Každá z těchto čtyř částí obsahuje dotykový displej pro volbu přehrávání obsahu. Zobrazovací plochu lemuje pult s vestavěnými dotykovými displeji. Na displejích se dají pustit jak videa, tak interaktivní aplikace, kde například může více osob mezi sebou soutěžit. 


Nová expozice mapuje nejen historická data, ale také přírodu, pohyb člověka v ní a jeho vztah ke stromům i ke zvířatům. Ve vrstvách lesa uvnitř expozice (imitace lesa ze dřeva) mohou návštěvníci potkat vysokou, černou i drobnou zvěř a sledovat její stopy (stopy zvěře na podlahu promítají Gobo projektory), vyzkoušet si vlastní schopnosti v roli myslivce a hlavně zkoumat reakce přírody, zvířat i lidí na proměnu přírodních podmínek. Zájemci si například vyzkouší imitaci lovecké pušky s vestavným laserovým paprskem pro střelbu zvěře nebo si vyberou z nabídky různých režimů projekce či animací. Seznámí se i s loveckými technikami, a to nejen díky virtuálním prvkům a bohaté textové části, ale i prostřednictvím množství historických exponátů ze sbírkotvorného fondu NZM.


Naše společnost dodala také 3 zabudované dotykové displeje s interaktivní hrou, ozvučení, řídicí systém pro ovládání veškeré AV techniky a světel. Nowatron Elektronik byl subdodavatelem AV techniky, hlavní dodavatel společnost Scientica agency, s.r.o., přinesla do expozice nadčasový design propracovaný do nejmenšího detailu. Realizace expozice Myslivost proběhla ve velmi krátkém čase.

Vizualizační systémy Barco = chytřejší zítřek

V roce 1800 žila na planetě Zemi 1 miliarda lidí, z toho 3% přebývala v městských oblastech. Dnes, jen o 216 let později, se počet...
Celý článek 

Odběr novinek
Vyplňte Vaši adresu, chcete-li dostávat informace o novinkách, aktuální cenové nabídky nebo náš newsletter
E-mailem

Copyright © 2011 Nowatron Elektronik s.r.o. All rights reserved
Powered by:
  Design: